ХПІ провів Міжнародну конференцію за участю вчених із Німеччини і Польщі

У Харківському Політеху відбулася Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми інформатики та моделювання» (ПІМ-2024). У 24-му науковому форумі взяли участь вчені з Німеччини, Еквадора, Польщі, Республіки Узбекистан та України. На конференцію було подано близько 100 доповідей від  понад двохсот учасників з більш ніж тридцяти закладів вищої освіти, компаній та підприємств. Організаторами заходу виступили Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та Національний університет «Одеська політехніка». Організаційний комітет наукового форуму очолив проректор з науково-педагогічної роботи НТУ «ХПІ» професор Магомедємін Гасанов. Конференція «ПІМ-2024» пройшла у змішаному форматі – онлайн та офлайн.

Заступником голови оргкомітету конференції було обрано завідувача кафедри комп’ютерної інженерії та програмування Навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій НТУ «ХПІ» професора Олександра Заковоротного. До організаційного комітету також увійшли: директор Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г. Є. Пухова, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мохор; ректор Донбаської державної машинобудівної академії, професор Віктор Ковальов; проректор з навчальної роботи Національного дослідницького університету «Ташкентський інститут інженерів іригації та меліорації сільського господарства», професор Бахтіяр Худаяров; професор кафедри загальної та прикладної математики Азербайджанського державного університету нафти та промисловості Ханлар Гамзаєв; професор кафедри комп’ютеризованих систем та програмних технологій НУ «Одеська політехніка» Віталій Павленко та багато інших видатних вчених.

У конференції «ПІМ-2024» взяли участь вчені з 16-ти міст України, Німеччини, Еквадору, Польщі та Республіки Узбекистан. Це: Штутгарт, Познань, Ташкент, Харків, Київ, Львів, Одеса, Запоріжжя, Краматорськ, Тернопіль, Хмельницький, Житомир, Кропивницький, Вінниця, Чернівці, Луцьк тощо.

Їх доповіді були присвячені питанням аналізу перехідних процесів в електричних колах механічного робота; аналізу експлуатаційної готовності електронної підсистеми дронів; нейронних мереж за умов імітаційного моделювання в машинобудуванні; моделювання та створення очисних комбайнів нового покоління для підземної виїмки тонких вугільних пластів; оптимізації параметрів числових реалізацій з використанням сурогатного моделювання тощо. Цього року свої доповіді на конференцію подали вчені з Дослідницького центру моделюючих технологій університету Штутгарта (Німеччина); Познанського університету природничих наук (Польща) і Національного дослідницького університету «Ташкентський інститут інженерів іригації та механізації сільського господарства» (Республіка Узбекистан).

Як наголосили організатори заходу, форум вкотре став чудовою можливістю для його учасників дізнатися щось нове у напрямку сучасних інформаційних технологій та моделювання, поділитися власним досвідом. Вони відзначили, що,  попри  військовий стан в Україні, кількість учасників конференції зростає.

 Довідка:

24-та Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми інформатики та моделювання» відбулася 21-23 вересня 2024 року в ХПІ та на його спортивно-оздоровчій базі у харківському лісопарку. ЇЇ організаторами виступили: Міністерство освіти і науки України, Національна Академія наук України, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Державний університет «Одеська політехніка», Інститут проблем моделювання в енергетиці імені Г. Є. Пухова НАН України, Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, Харківський національний університет радіоелектроніки, Донбаська державна машинобудівна академія, Національний дослідницький університет «Ташкентський інститут інженерів іригації та меліорації сільського господарства» (Республіка Узбекистан), Інститут проблем інформатики та управління (Алмати, Республіка Казахстан), Азербайджанський державний університет нафти і промисловості (м. Баку), Грузинський технічний університет (м. Тбілісі).

Форум об’єднує наступні напрямки: «Інформаційні технології»; «Обчислювальні мережі і системи, елементи та пристрої обчислювальної техніки і систем управління»; «Застосування математичного моделювання в науці, техніці, медицині та економіці»; «Діагностика, контроль і надійність цифрових пристроїв та систем»; «Нейрокомп’ютери та нейронні мережі»; «Розпізнавання образів та обробка зображень»; «М’які обчислення в інформатиці, моделюванні та управлінні»; «Телекомунікаційні системи, мережі та технології»; «Інтелектуальні медичні системи підтримки прийняття рішень»; «Автоматизація технологічних та виробничих процесів»; «Комп’ютеризовані мехатронні системи»; «Сучасні інформаційні технології при створенні контенту та розробці відео-ігор».

Міжнародна конференція «Проблеми інформатики та моделювання» була заснована у 2000 році. Її першим організатором став НТУ «ХПІ», кафедра обчислювальної техніки і програмування (нині кафедра комп’ютерної інженерії та програмування). Перші 10 років вона проходила в Харківському Політеху. Починаючи з 2010 року співорганізатором конференції становиться Регіональний вищій навчальний заклад «Кримський гуманітарний університет» (м. Ялта), на базі якого вона проводиться протягом 5 років. З початку окупації Криму у 2015 році співорганізатором наукового форуму становиться Одеська національна академія звʼязку ім. А. С. Попова і місцем його проведення стала оздоровча база закладу вищої освіти «Електрон» у селищі Кароліно-Бугаз Одеської області. Починаючи з 2021 року та по теперішній час співорганізатором конференції є Державний університет «Одеська політехніка».