Понад 200 учасників з 15-ти країн світу: ХПІ організував масштабну міжнародну конференцію із сучасних технологій

У Харківському Політеху онлайн відбулася Міжнародна наукова конференція з енергетики, електроніки та сучасних технологій «IEEE 5th KhPI Week on Advanced Technology». Вчені з провідних закладів вищої освіти та наукових установ світу представили результати своїх інноваційних досліджень у таких напрямках, як енергетичні системи, біомедична інженерія, мікро- та нанотехнології тощо. Форум обʼєднав понад двісті учасників з 15-ти  країн світу, серед яких – Ізраїль, Франція, Іспанія, Німеччина, Швеція. Проведення заходу стало можливим завдяки підтримці міжнародної наукової спільноти, Інституту інженерів з електротехніки та електроніки та IEEE Ukrainian Section. Попри складну ситуацію в Україні, пов’язаною з  війною, конференція продемонструвала стійкість та відданість українських науковців продовжувати дослідження і розробку інноваційних рішень.

У Міжнародній науковій конференції з енергетики, електроніки та сучасних технологій «IEEE 5th KhPI Week on Advanced Technology», яка відбулася на базі НТУ «ХПІ», взяли участь понад двісті науковців з 15 країн світу. Зокрема, були представлені: Україна, Польща, Азербайджан, Латвія, Ізраїль, Індія, Франція, Іспанія, Німеччина, Йорданія, Литва, Чехія, Пакистан, Швеція та Італія.

Про результати своїх інноваційних досліджень вчені доповідали у восьми секціях форуму. Так, у  секції «Силова електроніка» мова йшла про новітні технології перетворення енергії, системи управління живленням та їх застосування в індустрії і промисловості. Доповіді учасників секції «Промислова електроніка» були присвячені інноваційним рішенням автоматизації виробничих процесів, використанню робототехніки та електронних систем управління. Щодо секції «Енергетичні системи» , то на ній обговорювалися питання енергоефективних технологій, зокрема відновлювальної енергетики, інтеграції відновлюваних джерел енергії та сталого розвитку енергетичних систем. У 2024 році до програми конференції було включено нову секцію «Діелектрики та електроізоляція». Її організаторами виступили науковці і викладачі Навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії НТУ «ХПІ». Секція була створена для дослідження інноваційних технологій діелектричних матеріалів для різних галузей промисловості. Її актуальність полягає в тому, що, попри різноманіття існуючих діелектричних матеріалів, вони не завжди можуть бути взаємозамінними. Вибір діелектрика залежить від ефективності, економічності, екологічності, а також фізико-механічних характеристик матеріалів. Важливими є електроізоляційні, механічні, термічні та інші фізико-хімічні властивості, що дозволяють матеріалам відповідати вимогам сучасного науково-технічного прогресу.

Учасники конференції відзначили важливість інтердисциплінарних досліджень, міжнародної співпраці та обмін досвідом. У 2024 році форум отримав міжнародний стандартний номер періодичного видання ISSN, що підкреслює його високий науковий статус та важливий вплив на розвиток інженерної науки.

«Попри війну рф проти України, конференція продемонструвала стійкість та відданість українських науковців продовжувати дослідження і розробку інноваційних рішень. Проведення такого масштабного заходу стало свідченням того, що наука не має кордонів навіть під час кризи. Українські дослідники активно співпрацюють із міжнародними колегами і роблять вагомий внесок у світовий науковий прогрес», – зазначили організатори наукового форуму.

Довідка:

Міжнародна наукова конференція з енергетики, електроніки та сучасних технологій «IEEE 5th KhPI Week on Advanced Technology» відбулася 7–11 жовтня 2024 року на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Крім  НТУ «ХПІ» у форумі взяли участь наукові установи та заклади вищої освіти України. Це: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, Сумський державний університет, Національний університет «Одеська морська академія», Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Київський національний університет технологій та дизайну, Національний університет імені Тараса Шевченка, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, Харківський національний університет радіоелектроніки, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Державне підприємство «Український державний науково-дослідний інститут вуглехімії», Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури тощо.

ISSN (International Standard Serial Number) – Міжнародний стандартний номер періодичного видання – цифровий восьмизначний код, який ідентифікує періодичне видання (ЗМІ) незалежно від країни походження. Програма ISSN відкрилась і розвинулась у структурі світової наукової інформаційної програми ЮНЕСКО. ISSN присвоює Міжнародний центр періодичних видань, який знаходиться в Парижі, тому, що в Україні немає національного центру ISSN. При реєстрації видання вноситься в міжнародний реєстр даних. Міжнародний центр ISSN – міжурядова установа, керована статутами, які є об’єктом угоди між ЮНЕСКО і Францією – країною-організатором Міжнародного центру.