Ректор Євген Сокол в Німеччині зустрівся зі студентами – учасниками програми подвійних дипломів DSG:2

Майже 100 українських студентів-першокурсників Харківського Політеху взяли участь у зустрічі з ректорами Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Магдебурзького університету імені Отто фон Геріке – OVGU (Німеччина).  Вони мали унікальну можливість поспілкуватися з керівниками цих провідних європейських закладів вищої освіти – професором Євгеном Соколом і професором Єнсом Штракеляном та поставити їм запитання, що цікавлять. Ці хлопці та дівчата, які внаслідок війни змушені були виїхати з України до Німеччини, розпочнуть своє навчання у зимовому семестрі поточного року. Вони стали учасниками програми подвійних дипломів DSG:2, яку започаткували ХПІ та OVGU.

Нагадаємо, що проєкт DSG:2 пропонує вигідну альтернативу: протягом одного року українські випускники середніх шкіл проходять дистанційне навчання у Харківському Політеху, паралельно підтягуючи свої знання німецької на мовних курсах при університеті. Після цього, коли вони досягнуть рівня B1, зможуть розпочати навчання у Магдебурзькому університеті починаючи з зимового семестру.

«На дистанційному навчанні в ХПІ студенти вивчають базові технічні предмети та німецьку мову. На другому курсі вони будуть зараховані на звичайні програми бакалавра в OVGU, де навчатимуться протягом від чотирьох до чотирьох з половиною років вже офлайн», – відзначив професор Інституту електричних енергетичних систем Магдебурзького університету Мартін Вольтер.

Довідка:

Програма подвійного диплому DSG:2 – комплексна програма освітньої підтримки українських біженців, які були змушені залишити Україну, перебувають у Німеччині чи інших країнах Європейського Союзу. З огляду на особливості європейської системи освіти в більшості випадків українські біженці, випускники шкіл не мають можливості безпосереднього вступу до університетів одразу після закінчення української школи. Для участі у програмі DSG:2 та зарахування до німецького університету, випускнику школи необхідно вступити до НТУ «ХПІ» на перший курс та розпочати навчання у віддаленому форматі. Після закінчення першого курсу учасники програми зараховуються на перший курс до німецького університету та розпочинають своє навчання у Німеччині як повноцінні німецькі студенти. Програмою передбачено переїзд до Магдебургу та проживання у гуртожитку.

Проєкт програми подвійних дипломів DSG:2, який реалізовано Національним технічним університетом «ХПІ» та Магдебурзьким університетом ім. Отто-фон-Геріке, стартував у червні 2022 року. Він спрямований на українських абітурієнтів, які перебувають у Німеччині. Серед пріоритетних напрямів навчання: електротехніка, машинобудування та хімічна галузь.  У 2023 році учасниками цієї програми стали 38 студентів різних спеціальностей ХПІ.