ХПІ став українським лідером World University Rankings by Subject

Харківський Політех вперше потрапив до ранжованих закладів вищої освіти найвпливовішого рейтингу університетів світу QS World University Rankings by Subject 2024 з предмету Petroleum Engineering (нафтове машинобудування) і  завоював перше місце в Україні з цієї дисципліни. Це вже третій предмет, за яким  НТУ «ХПІ» опинився у цьому списку, виборовши українське «срібло» з інженерії машинобудування, аеронавтики та виробництва  та увійшовши до ТОП-6 вітчизняних ЗВО з комп’ютерних наук та інформаційних систем. Загалом у QS Rankings by Subject 2024  потрапили майже 1600 університетів зі 104-х країн світу.

Згідно останнього випуску рейтингу QS World University Rankings by Subject 2024,   Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»  посів перше місце серед українських ЗВО з предмету «Нафтове машинобудування» (Petroleum Engineering) та  101-150 у світі.  НТУ «ХПІ» вперше було проранжовано з цієї дисципліни, тож це свідчить про активний розвиток цієї предметної галузі в  університеті.

Нагадаємо, що в актуальній версії рейтингу за предметом «Інженерія машинобудування, аеронавтики та виробництва» (Engineering – Mechanical, Aeronautical & Manufacturing) НТУ «Харківський політехнічний інститут» посідає другу позицію серед українських ЗВО (451-500 місце серед світових університетів). Крім того, за предметом «Комп’ютерні науки та інформаційні системи» (Computer Science & Information Systems) Харківський Політех також входить до переліку шістьох ранжованих університетів України (701-720 місце серед ЗВО світу).

Таким чином, за кількістю предметів, з яких ХПІ ранжований в рейтингу QS World University Rankings by Subject 2024, Харківський Політех посідає третє місце в Україні, поступившись лише КНУ ім. Шевченка ( Київ) та НТУУ ім. Сікорського ( Київ).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Довідка:

QS Ranking випускає британська компанія Quacquarelli Symonds. Вона використовує спеціальну методологію оцінювання і ранжує найкращі університети світу з 51-го  різного предмета та п’яти предметних галузей: мистецтво та гуманітарні науки, інженерія та технології, науки про життя та медицина, природничі науки, соціальні науки та менеджмент. Загалом до списків QS Ranking зазвичай входять до 5% усіх світових ЗВО.

У 2024 році компанія QS Quacquarelli Symonds ранжувала понад 16 300 навчальних програм за різними предметами. Фахівці проаналізували 1559 закладів, у тому числі вперше – 64. Університети ранжуються за декількома показниками, включаючи академічну репутацію, репутацію роботодавця та індекс Міжнародної дослідницької мережі (IRN), що дає змогу комплексно оцінити діяльність освітніх закладів.