Першокурсник ХПІ презентував у США два проєкти з робототехніки

Студент першого курсу кафедри «Автоматика і управління в технічних системах» НТУ «ХПІ» Даниїл Костенко нещодавно відвідав США у межах програми по обміну досвідом з робототехніки. Спільно з делегацією Ніжинського ліцею, Даниїл представив два інноваційних проєкти: підводний дрон для очищення водойм та навчальну відеогру-симулятор, розроблену з метою адаптації українських школярів у міжнародну систему середньої освіти. Загалом українські гості провели понад 30 зустрічей із представниками навчальних закладів та мерами кількох міст штату Флорида. 

Представлені у США проєкти з робототехніки були розроблені  студентом кафедри «Автоматика і управління в технічних системах» НІІ комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики НТУ «ХПІ» Даниїлом Костенко на випускному курсі Ніжинського ліцею Ніжинської ради, де він навчався до вступу в ХПІ. Обидва проєкти реалізовано у співтворчості з іншими випускниками — учасниками експериментальної ліцейської STEM-лабораторії. 

Перший з них – підводний дрон, який призначений для гідрологічного обстеження річки Остер та виявлення можливих збоїв в екосистемі. Крім того, його можна використовувати на будь-яких проблемних водоймах не лише в Україні, а й за кордоном.

Другий проєкт — навчальна відеогра-симуляторщо допомагає покращити навчальний процес та зробити його сучасним, зрозумілим та захоплюючим для дітей. Вона розроблена для українських школярів і може служити ефективним інструментом для впровадження нових підходів у освіту. Проєкти викликали зацікавленість серед міжнародної спільноти. 

Під час візиту до США у складі української делегації, студент Харківського Політеха Даниїл Костенко відвідав три флоридські університети: University of Florida, University of South Florida, Florida State University, а також дві школи — Eastside High School і P.K. Yonge Developmental Research School. Американські студенти та викладачі влаштували для гостей екскурсію навчальними лабораторіями, а також познайомили зі своїми поточними проєктами. Зустрічі супроводжували жваві дискусії, обмін досвідом та активне невимушене спілкування, під час якого сторони обговорили напрямки застосування прогресивних технологій, інженерії, робототехніки та екології у навчанні. 

«Ця поїздка стала неймовірним досвідом, який дуже якісно вплинув на мене, вона наштовхнула на безліч ідей, які тепер хочеться реалізувати!», – відзначив студент  НТУ «ХПІ» Даниїл Костенко.  

Шкільне захоплення Даниїла електронікою та робототехнікою привело його до харківського Політеха на спеціальність 74 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка». Це — можливість удосконалити свої знання та підняти їх на більш високий рівень. 

Довідка: 

До делегації разом із студентом НТУ «ХПІ» Даниїлом Костенком увійшли представники Ніжинського ліцею: випускниця та ще одна учасниця STEM-лабораторії Вероніка Рашко, учениця Володимира Гавриш, керівник STEM-лабораторії та викладач інформатики Павло Кіндєєв, директор ліцею Світлана Алексєєнко, а також координатор української групи Надія Кресан. З американської сторони зустріч організував Павло Антоненко (Dr. Pavlo Antonenko). 

Поділитись: