Викладачі ХПІ вивчали японський досвід у технічній освіті

Вчені НТУ «ХПІ» закінчили роботу над міжнародним проєктом «Industrial Technology Education for Ukraine», який був реалізований японським агентством JICA для викладачів технічних університетів України. Протягом півроку( травень –листопад 2024) доцентки Євгенія Басова, Марина Іванова і Альона Тульска брали участь у онлайн-семінарах провідних японських експертів, присвячених впровадженню передових методик у мехатроніці та робототехніці; застосуванню сучасних технологій у промисловості; інтеграції освіти і виробництва тощо. Проєкт надав можливість науковицям Харківського Політеху не тільки поглибити свої знання, а й презентувати власні ідеї щодо впровадження нових підходів до технічної освіти в нашій країні. Він обʼєднав представників провідних вітчизняних технічних університетів і був направлений на адаптацію японського досвіду інноваційного розвитку технічної освіти до умов сучасної України.

Доцентки кафедри технології машинобудування та металорізальних верстатів ХПІ Євгенія Басова, Марина Іванова і кафедри технології переробки нафти, газу та твердого палива ХПІ Альона Тульська долучилися до міжнародного проєкту «Industrial Technology Education for Ukraine» у партнерстві з ESD Consortium in Aichi. З травня по листопад 2024 року  вони взяли участь у 16-ти семінарах, які охоплювали різноманітні теми: від використання молекулярного водню в медицині до інновацій у промислових технологіях. Лекторами виступили провідні японські експерти – професори Хідетоші Міякава, Наомі Хісанага, Макото Івасакі тощо. Спікери акцентували увагу на важливості інтеграції освіти та виробництва, демонструючи реальні кейси співпраці. За підсумками викладачки ХПІ отримали можливість вивчити японський досвід впровадження передових методик у мехатроніці та робототехніці; застосування сучасних технологій у промисловості; інтеграції освіти і виробництва тощо. Учасники семінарів не лише поглибили свої знання, а й  мали можливість презентувати власні ідеї щодо впровадження нових підходів до технічної освіти в Україні. У подальшому досвід участі у проєкті викладачки Харківського Політеху використовуватимуть у впровадженні інновацій у навчальний процес НТУ «ХПІ».

Як відзначили учасниці проєкту із ХПІ, в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення, Україна потребує сучасних підходів до навчання інженерів, орієнтованих на практику. Участь у JICA дозволила запозичити найкращі світові практики, підвищити кваліфікацію викладачів та модернізувати навчальні програми. Науковиці ХПІ вважають, що такі проєкти є надзвичайно важливими для формування нових підходів до навчання інженерів, які відповідають викликам сучасності.

Проєкт об’єднав представників провідних технічних університетів України: Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Луцького національного технічного університету (ЛНТУ) та Сумського державного університету (СумДУ). Була створена платформа для обміну досвідом і впровадження нових підходів у викладанні технічних дисциплін. Координатором участі українських викладачів у проєкті виступив професор Віталій Іванов (СумДУ).

Національний технічний університет «ХПІ» висловлює щиру подяку представниками агентства JICA, зокрема: Mr. Toru UEMACHI – Director General; Ms. Hisae IKEDA – Director of Training Program Division; Ms. Chie SUZUKI – Chief of Training Program Division; професору Хідетоші Міякаві та всій команді лекторів за їх внесок у розвиток технічної освіти України! Особлива подяка завідувачу  кафедри «Технологія машинобудування, верстати та інструменти» СумДУ Віталію Іванову за координацію, підтримку під час реалізації проєкту та залучення до проєкту.

 

Довідка:

Проєкт «Industrial Technology Education for Ukraine» організований за підтримки японського агентства міжнародного співробітництва («Japan International Cooperation Agency») JICA у партнерстві з організацією «ESD Consortium in Aichi». Його мета – адаптувати японський досвід до умов сучасної України, створивши підґрунтя для інноваційного розвитку технічної освіти.

ESD Consortium Aichi – організація, діяльність якої спрямована на просування освіти для сталого розвитку навчальних закладів у префектурі Aichi (Японія).

Japan International Cooperation Agency – урядове агентство, що координує офіційну допомогу розвитку, сприяє економічному та соціальному зростанню в країнах, що розвиваються, їх міжнародному співробітництву.

Поділитись: