ХПІ піднявся на 60 позицій у світовому рейтингу сталого розвитку QS

НТУ «ХПІ» увійшов до світового рейтингу сталого розвитку  університетів University Rankings: Sustainability 2025, де  ранжувався за всіма категоріями та підкатегоріями.  Порівняно з минулим роком Харківський Політех піднявся на 60 позицій рейтингу та потрапив до ТОП-5 українських університетів, представлених у ньому. В результаті ХПІ вдалося вибороти перші місця серед закладів вищої освіти України у чотирьох підкатегоріях із дев’яти, а ще в одній стати другим. Рейтинг QS зі сталого розвитку складається вже втретє, цього разу в ньому брали участь 1744 університети світу — на 341 більше, ніж торік.

Найкращі індивідуальні результати ХПІ:

  • У категорії “Управління” — 80,9 балів зі 100 можливих; 5 місце серед українських університетів, 397 місце у світовому рейтингу.
  • У підкатегорії “Екологічна стійкість (категорія “Вплив на навколишнє середовище”)  — 55,4 бали; 2 місце по Україні та 287 у світі.
  • У підкатегорії “Обмін знаннями” (категорія “Соціальний вплив”) — 60,5 балів; 5 місце серед українських університетів та 935 у світі.

За підсумками глобального рейтингу університетів University Rankings: Sustainability 2025, Харківський Політех увійшов до  першої п’ятірки українських лідерів освіти ( рік тому був сьомим). У світовій таблиці рейтингу НТУ “ХПІ”  займає місце 1101—1120, покращивши результат на 60 позицій порівняно з минулим роком.  Окрім НТУ «ХПІ», до ТОП-5 українських університетів рейтингу QS Sustainability 2025 увійшли: Національний університет «Львівська політехника», Сумський державний університет, Харківський національний університет ім. Каразіна та Львівський національний університет ім. Івана Франка Загалом у рейтингу QS Sustainability 2025 ранжувалися 17 українських університетів — на 9 більше, ніж торік.

Лідером рейтингу цього разу став Університет Торонто (Канада). На другому місці — Швейцарська вища технічна школа Цюріха, третє поділили між собою Каліфорнійський університет в Берклі (США) та Лундський університет (Швеція).

Довідка:

QS World University Rankings: Sustainability вимірює внесок університетів у досягнення Цілей сталого розвитку ООН. Рейтинг оцінює соціальний, екологічний вплив університетів як центрів освіти й досліджень, а також як потужних роботодавців. Окрім того, рейтинг відображає здатність університетів долати управлінські проблеми, з якими стикається будь-яка велика й складна організація. Британські аналітики QS запровадили цей рейтинг  у 2022 році, як відповідь на зростаючи потреби вищої освіти та суспільства у сталому розвитку.

Методологія рейтингу містить індикатори, серед яких: показники сталого розвитку навколишнього середовища (екологічна освіта, екологічні дослідження, екологічна стійкість), показники соціального впливу (працевлаштування та успішність, рівність, здоров’я та добробут, вплив освіти, обмін знаннями) та показники ефективності й прозорості управління університетом. Світові університети оцінюються за трьома основними категоріями: “Вплив на навколишнє середовище”, “Соціальний вплив” та “Управління”. У кожній є уточнюючі підкатегорії, що стосуються алгоритмів освітнього процесу, дослідницької роботи, обміну знаннями, комфортності навчання та можливості подальшого працевлаштування студентів.  Рейтинг складається на основі даних незалежних опитувань, а також інформації, яку надає Світовий банк, ООН та інші глобальні організації.

Поділитись: