НТУ «ХПІ» розширив географію своїх іноземних студентів до 24-х країн світу. Днями до Харківського Політеху завітала громадянка Франції Гедон Ваіміті-Еммануель-Жанна , щоб здати вступні іспити на затребувану в Європі спеціальность — комп’ютерну інженерію ( викладається англійською мовою). Ваіміті вже має ступінь бакалавра з кінематографії у Франції, і це її друга освіта. Французька студентка розповіла представникам з міжнародних зв’язків ХПІ, що цікавиться українською культурою і окрім комп’ютерних наук, хоче опанувати українську мову. Сьогодні в Харківському Політеху навчається 1106 іноземних студентів, і за цими показниками він є одним із університетських лідерів України.
Гедон Ваіміті-Еммануель-Жанна народилася на Таїті (Французька Полінезія) та вже має першу освіту і ступінь бакалавра з кінематографії, яку отримала у Франції. Попри це, у ХПІ вона також має намір вступити на бакалаврат, щоб здобути другу — затребувану в Європі спеціальність 123 «Компьютерна інженерія» з широкими перспективами у майбутньому.
На зустрічі з новою студенткою ХПІ Ваіміті були присутні: проректор з міжнародних зв’язків НТУ «ХПІ» Геннадій Хрипунов, директор Науково-навчального інституту Міжнародної освіти НТУ «ХПІ» Дмитро Горовий та його заступниця Ганна Дроздова. Під час розмови французька гостя розповіла, що глибоко цікавиться історією та культурою України, зокрема життям її студентської столиці — Харкова. Тому має намір паралельно з комп’ютерними науками вивчати ще й українську мову.
На знак особливої поваги, Ваіміті подарувала керівництву Харківського Політеха традиційний таїтянський оберіг — намисто з раковин каурі. За словами француженки, це захистить університет від негативних впливів та сприятиме його подальшому розвитку.
На думку фахівців з міжнародних зв’язків НТУ «ХПІ», навчання іноземців у Політеху стало більш продуктивним після введення ректором — Євгеном Соколом викладання деяких дисциплін англійською мовою. Зарубіжним студентам тепер не потрібна адаптація до іншомовного середовища, вони не витрачають час на підготовчі курси, а одразу приступають до вивчення профільних дисциплін.
Довідка:
Станом на 01.12.2024 року в НТУ «ХПІ» навчається 1106 іноземних студентів, які представляють 24 країни світу. З Євросоюзу — окрім француженки Ваіміті, у ХПІ проходять навчання громадяни Німеччини та Литви. “Велика двадцятка” представлена студентами з Японії, Індії, Ізраїлю та Канади. Серед екзотичних країн: Еквадор, Ліван, Йорданія, Монголія та Камерун. У 2023 — 2024 роках висока якість та доступність навчання в Національному технічному університеті «ХПІ» дали можливість отримати дипломи студентам із США, Саудівської Аравії, Мавританії та Судану. Крім того, якщо раніше серед зарубіжних країн переважали студенти із колишніх республік СРСР — Азербайджану, Туркменії, Грузії, Молдови, то сьогодні до них додалися Китай, Туреччина, Єгипет і Марокко.