Науковці НТУ «ХПІ» провели зустріч із представниками акселератора YEP– екосистеми, яка допомогає українській молоді реалізовувати себе через підприємництво. На заході обговорювалося відкриття офісу YEP в Харківському Політеху. Учасники домовилися про підготовку потужної спільної програми «Лідери інновацій» для студентів, яка включатиме створення телеграм-чату для комунікації, розробку та проведення івентів у сфері інновацій. Серед запланованих форматів також – ідеятон на основі дизайн мислення, хакатон, та інші заходи, спрямовані на розвиток креативності та підприємницької культури.
Зустріч з представницею акселератора ком’юніті, –керівницею Центру комунікацій Маргаритою Чернишовою відбулася в Національному технічному університеті «ХПІ». В заході взяли участь: проректор з наукової роботи Андрій Марченко, керівник Науково-дослідної частини Руслан Кривобок, представники сталої інноваційної екосистеми НТУ «ХПІ» та команда стартап-центру Харківського Політеху «SPARK». Метою зустрічі стало обговорення відкриття офісу YEP в ХПІ, що має стати важливим кроком до посилення інноваційного розвитку в університеті та формування лідерів у студентському середовищі. Зокрема, Маргарита Чернишова поділилася досвідом впровадження таких офісів в університетах Києва та Львова. Вона розповіла про ключові формати роботи: стартап-студію як ком’юніті, що підтримує, та стартап-курс, який запроваджується як неформальна освіта протягом семестру. Такі підходи спрямовані на створення сприятливого середовища для розвитку інноваційних ідей та підприємницького мислення серед студентів.
Зі свого боку проректор НТУ «ХПІ» професор Андрій Марченко навів приклади успішних проєктів, які були реалізовані завдяки активній взаємодії студентів та експертів у сфері стартапів. Він підкреслив важливість створення в університеті платформи, яка б об’єднувала інноваційних лідерів та надавала можливості для реалізації їхніх ідей.
На заході виступила директорка стартап-центру SPARK Харківського Політеху Наталія Шматько, яка підкреслила важливість відкриття офісу YEP в НТУ «ХПІ» як кроку до посилення сталої інноваційної екосистеми університету. Особливу увагу на зустрічі привернула презентація від переможців стартап-школи ХПІ для школярів. Вони продемонстрували свій стартап як приклад успішного пітчингу, показавши високий рівень підготовки та креативний підхід до вирішення актуальних проблем. Це стало яскравим свідченням того, що інноваційна екосистема Харківського Політеху ефективно розвиває підприємницькі навички та підтримує молоді таланти вже зі шкільної лави.
Довідка:
YEP – екосистема інноваційного підприємництва, яка складається з інкубаційної та акселераційної програми, менторства та грантів для стартапів на ранній стадії. З 2016 року YEP «прокачав» 500+ стартапів. Команда YEP також розвиває підприємницьку освіту в 95 університетах по всій країні, навчаючи 3000+ студентів кожного семестру. Місія YEP – допомогти українській молоді реалізувати себе через підприємництво.
Ідеятон – короткий, інтенсивний формат з елементами мозкового штурму, скетчингу, прототипування та інших крутих речей, які надихнуть на нові рішення.
Хакатон — організований івент, під час якого спеціалісти переважно одного профілю (але необов’язково) формують команди та вирішують конкретне завдання або розробляють дієве рішення за обмежений час (зазвичай від 24 годин). У залежності від складності завдання його можуть оголосити безпосередньо на початку хакатону або повідомити заздалегідь напрямки, в яких необхідно буде готувати рішення. Допомагають командам досвідчені ментори — відповідають на питання та дають поради. Усі команди презентують свої ідеї перед журі під час пітчингу.
Зустріч науковців Національного технічного університету «ХПІ» з представницею акселератора YEP Маргаритою Чернишовою відбулася 14 лютого 2025 року.