Ректор ХПІ відкрив масштабну міжнародну конференцію з управління проєктами

НТУ «ХПІ» організував 15-ту Міжнародну науково-практичну конференцію «Інтегроване стратегічне управління, управління портфелями, програмами, проєктами» (Integrated Management-2025). Цей науковий форум Харківський Політех провів спільно з Асоціаціями управління проєктами та університетами України і Азербайджану. Доповіді учасників конференції були присвячені особливостям управління проєктами в «зеленій» економіці; застосуванню генеративного штучного інтелекту в управлінні проєктами; управлінню інвестиційними проєктами в умовах невизначеності тощо. Захід об’єднав понад вісімдесят вчених України, Азербайджану, Беніну, Болгарії, Туреччини і Японії. Конференція проводилась англійською мовою в дистанційному форматі.

Міжнародну науково-практичну конференцію «Інтегроване стратегічне управління, управління портфелями, програмами, проєктами» (Integrated Management–2025) відкрив ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол. У своєму виступі він відзначив, що її головна мета – отримання синергетичного ефекту від чотирьох потужних наук в галузі управління. Ректор висловив впевненість, що науковці продовжать робити свій гідний внесок в обороноздатність та подальший розвиток України.  Науковий форум об’єднав більше 80 вчених України, Азербайджану, Беніну, Болгарії, Туреччини і Японії.

Так, у своїй презентації професор із Японії Хіроші Танака (Hiroshi Tanaka) розглянув особливості управління проєктами, їх моделювання в «зеленій» економіці, розповів, чим вони відрізняються від традиційних проєктів. Відомий науковець був засновником і президентом «Project Management Association of Japan». У 2009 році разом з Президентом Української асоціації управління проєктами професором Сергієм Бушуєвим він проводив тренінги для викладачів та студентів НТУ «ХПІ». Щодо доповіді  Президента Міжнародного альянсу індустрії штучного інтелекту («Industrial Artificial Intelligence Association») професора Çetin Elmas (Туреччина), то вона  була присвячена застосуванню генеративного штучного інтелекту в управлінні проєктами. А професор Сергій Бушуєв у своїй презентації «Як змінити ландшафт стратегічного управління в середовищі штучного інтелекту?» продовжив цю тему. Зі свого боку президент Азербайджанської асоціації управління проєктами професор Ігбал Бабаєв (Igbal Babayev) разом із колегами представив роботу «Управління інвестиційними проєктами в умовах невизначеності». Директор Інституту підприємництва Софійського університету національної та світової економіки доктор Костадін Коларов (Kostadin Kolarov) розповів про трансфер знань і технологій від університетів до бізнесу в Болгарії: стан, проблеми та можливі рішення.

Член організаційного комітету та голова програмного комітету «Integrated Management–2025» професор кафедри управління проєктами в інформаційних технологіях НТУ «ХПІ» Ігор Кононенко поділився з учасниками конференції досвідом спільної роботи із вченими України і Азербайджану у напрямку формалізації формування проєктної команди з урахуванням ролей, які можуть виконувати її члени. Завідувачка кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова професорка Марина Новожилова розповіла про планування зелених зон у сучасних містах як невід’ємної частини їх сталого розвитку. Доповідь радника Президента Республіки Бенін з інформаційних технологій, випускника аспірантури ХПІ доктора Максімільена Кподжедо (Maximiliеn Kpodjedo) була присвячена особливостям управління проєктами, програмами та портфелями проєктів в його країні.

На Міжнародній науково-практичній конференції «Інтегроване стратегічне управління, управління портфелями, програмами, проєктами–2025» виступили також аспіранти кафедри управління проєктами в інформаційних технологіях Харківського Політеху Олександр Лисенко, Владислав Маляренко та Микита Шапошніков.

Довідка:

XV Міжнародна науково-практична конференція «Інтегроване стратегічне управління, управління портфелями, програмами, проєктами» відбулася 11-12 лютого 2025 року в онлайн режимі англійською мовою. ЇЇ організаторами виступили: Міністерство освіти і науки України, НТУ «Харківський політехнічний інститут», Українська асоціація управління проєктами, Національний університет «Львівська політехніка», Азербайджанський університет архітектури та будівництва, Азербайджанська асоціація управління проєктами. Ініціатором проведення форуму з 2010 року є кафедра управління проєктами в інформаційних технологіях Харківського Політеху.

Географія проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Інтегроване стратегічне управління, управління портфелями, програмами, проєктами» досить велика. У 2014 році вона відбулася у м. Бансько (Болгарія). У цій конференції взяли участь віце-президент Європейської ради з питань малого бізнесу в Болгарії (ECSB) професор К. Тодоров і доцент Софійського університету національної та світової економіки Костадин Коларов. У 2021 році учасники «Integrated Management» приїхали до одного з мальовничих місць українських Карпат – смт Славське Львівської області.

Кафедра управління проєктами в інформаційних технологіях НТУ «ХПІ» здійснює підготовку бакалаврів денної форми навчання за спеціальністю 122-«Комп’ютерні науки» на освітній програмі «Комп’ютерні науки» за спеціалізацією: «Управління проєктами у сфері інформаційних технологій», а також магістрів денної та заочної форм навчання за спеціальністю 122-«Комп’ютерні науки» на освітній програмі «Управління проєктами у сфері інформаційних технологій». Кафедра була створена у 2000 році. Вона об’єднує фахівців з багаторічним досвідом роботи в галузі створення моделей, методів, інформаційних технологій прогнозування, стратегічного управління, управління портфелями, програмами, проєктами. Колектив кафедри має значний досвід консалтингу та проведення тренінгів для бізнес-структур і органів влади.

Поділитись: