Деталi машин та мехатронні системи

Гайдамака Анатолiй Володимирович Завiдувач кафедри

Гайдамака Анатолiй Володимирович

Сайт кафедри

Про кафедру

Кафедра «Деталі машин та мехатронних систем» створена у 2017 році на базі кафедр «Деталі машин та прикладна механіка» і «Гідропневмоавтоматика та гідропривод». На кафедрі працюють 22 співробітника: 6 професорів і 7 доцентів (серед яких 4 доктора технічних наук і 7 кандидатів технічних наук), 1 ст. викладач, 1 асистент та 7 співробітників навчально-допоміжного персоналу. Навчальними планами підготовки студентів передбачено викладання загальнотехнічних і спеціальних дисциплін, у тому числі: «Деталі машин», «Основи конструювання машин», «Прикладна механіка», «Об`ємні гідро- та пневмомашини», «Теорія автоматичного керування та динаміка ГПС», «Мехатроніка в ГПА», «Системи гідропневмоприводів», «Гідродинамічні машини і передачі» та інші.
Кафедра «Деталі машин та мехатронних систем» готує фахівців за спеціальністю «Прикладна механіка» (спеціалізація «Гідравлічні машини, гідроприводи та гідропневмоавтоматика») на двох рівнях:

  • Бакалавр;
  • Магістр (на базі ступеня бакалавра).

Випускникам кафедри, які виказали здібності до науково-дослідної діяльності надається можливість продовжити навчання у аспірантурі.

Науковi напрямки

Методологія підвищення технічного рівня опорних вузлів машин; віброзахист прецизійних роторних систем; зносостійкість зубчастих передач; проблеми оптимізації надійності складних гідропневмосистем; наукові основи застосування мастильно-охолоджувальної рідини при механічній обробці; методи математичного моделювання робочих процесів та оптимізація параметрів гідравлічних пристроїв та систем; синтез енергозберігаючих пневмоагрегатів з новими функціональними можливостями; розробка та дослідження нових засобів керування дискретним пневмоприводом; моделювання та динаміка гідропневмосистем, синтез дискретних систем управління гідропневмосистем.

Випускаючi спецiaльностi та спеціалізації

  • Спеціальність: «Прикладна механіка»
  • Спеціалізація: «Гідравлічні машини, гідроприводи та гідропневмоавтоматика»