Зустріч представників НТУ «ХПІ» та ІТ компаній: обговорення освітнього проекту Європейського Союзу в сфері ІТ

В рамках реалізації міжнародного проекту MASTIS у серпні відбулася зустріч щодо обговорення компетентностей майбутніх випускників магістерської програми «Інформаційні системи». Вона буде створена за програмою ERASMUS+ MASTIS «Створення сучасної магістерської програми в галузі інформаційних систем», яка отримала фінансування Європейського Союзу.

2(1)  1(1)

Серед учасників заходу: викладачі НТУ «ХПІ» (кандидат технічних наук, доцент кафедри програмної інженерії та інформаційних технологій управління Ольга Чередніченко) та ХНЕУ ім. С. Кузнеця, CEO компанії Raccoon Gang, голова освітнього комітету Kharkiv IT Cluster Олексій Радченко, комерційний директор компанії Agilites, член Kharkiv IT Cluster Дмитро Замура, директор з персоналу та управління якістю компанії ТОВ «1С-Рарус Харьков» Олексій Крутько, керівники компанії СофтПро Ігор Голобродський та Юрій Витовський.

За результатами зустрічі визначили, що необхідно сформувати більш глибоке розуміння очікуваних компетентностей випускників магістерської програми з інформаційних систем (у тому числі відносну важливість і рівень кожної з очікуваних компетентностей), використовуючи для цього різні форми збору даних, такі як опитування, інтерв’ю та панельні презентації.

Нагадаємо, що цього року ХПІ став учасником освітнього проекту Європейського Союзу в сфері IT — MASTIS «Створення сучасної магістерської програми в галузі інформаційних систем». Він покликаний гармонізувати педагогічні підходи в ІТ-освіті з передовими практиками провідних університетів світу та ІТ-бізнесом.

3

Довідка:

Проект Європейського Союзу MASTIS Establishing Modern Master-level Studies in Information Systems («Створення сучасної магістерської програми в галузі ІС») є унікальним освітнім консорціумом, який базується на мережі університетів —  членів ERCIS (Європейського центру досліджень у галузі інформаційних систем), і являє собою зразок співпраці між університетами та компаніями різних країн Європи.

У проекті беруть участь команда з 16 університетів України, Чорногорії, Німеччини, Норвегії, Італії, Литви, Словенії, Швеції, Ліхтенштейну і Франції, яка і координує даний проект.

Cклад консорціуму (Україна):

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;

Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця;

Національний університет «Львівська політехніка»;

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»;

Вінницький національний технічний університет;

Херсонський державний університет;

Міністерство освіти і науки України.

Основні завдання проекту MASTIS:

– поліпшення магістерської програми в галузі ІС відповідно до потреб сучасного суспільства;

– надання можливості університетам наблизитися до змін на світовому ринку праці та освітньому просторі, швидко реагувати на потреби роботодавців;

– формування у студентів уявлення про профілі різних робочих місць у галузі ІС з метою сприяння працевлаштуванню.