ХПІ увійшов в ТОП-10 українських вузів у міжнародному рейтингу Webometrics

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» посів 7 місце за активністю в інтернеті серед вишів України в січні 2017 р., піднявшись на 2 позиції за останні півроку. Відповідний рейтинг, до якого увійшли більше 26 тисяч університетів світу (з них 342 ВНЗ України), був опублікований на сайті Ranking Web of Universities.

Крім НТУ «ХПІ», в першій десятці українських вузів також представлені Київський національний університет ім. Т. Шевченка (1 місце), НТУУ «Київський політехнічний інститут» (2 місце), Сумський державний університет (3 місце), Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна (4 місце), Львівський національний університет  ім. І. Франка (5 місце), Одеський національний університет (6 місце), Національний університет «Львівська політехніка» (8 місце), Національний авіаційний університет (9 місце) і Тернопільський національний економічний університет (10 місце).

Довідка:

Webometrics Ranking of World Universities — один з рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності вузів в інтернеті. Його складають з 2004 року і публікують два рази в рік (в червні-липні та січні). Розробкою рейтингу займається Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка діє при Міністерстві науки і освіти Іспанії.

Найбільшу вагу в рейтингу (сумарно 80%) займають показники цитованості вузів в мережі інтернет та базі даних Scopus. Він також враховує рівень впровадження в університеті політики відкритого доступу до результатів наукових досліджень, навчальних матеріалів, нормативної бази тощо.

Авторитетність рейтингу підтверджується використанням його результатів іншими рейтинговими агентствами: QS (рейтинг вузів країн Європи і Центральної Азії), SCImago, Центр «Євроосвіта» (рейтинг «Топ-200 Україна»), освітній проект «Osvita.ua» (консолідований рейтинг вузів України ) та інші.

Рейтинг не оцінює сайти вузів за популярністю або зручності використання — за допомогою вебометрічніх індикаторів аналізуються всі напрямки діяльності вузу: науковий, навчальний, культурний, соціальний, спортивний та інші.