У ХПІ вшанували пам’ять професора Юрія Дмитровича Сакари

8 листопада в музеї історії НТУ «ХПІ» відбувся захід, присвячений пам’яті професора Юрія Дмитровича Сакари. Серед присутніх — його рідні та близькі, друзі, колеги, співробітники та студенти ХПІ. Юрій Дмитрович пропрацював в університеті 45 років, із них більше половини цього часу — проректором з науково-педагогічної роботи. У тому, що Харківський політехнічний інститут сьогодні став одним із провідних наукових і навчальних центрів України є, безумовно, і його заслуга. В університеті Юрія Дмитровича пам’ятають, як людину високої культури і глобального мислення, інтелігентну і, разом з тим, сильну керівну особистість.

Народився Юрій Дмитрович Сакара в 1947 р. у Харкові в родині військовослужбовця. З 1971 року він працював у НТУ «ХПІ», пройшов тут шлях від студента до професора, проректора. Юрій Дмитрович був професором кафедри «Промислова і біомедична електроніка», очолював вчену раду кафедр соціально-гуманітарних наук, координував роботу ради ветеранів університету, органу студентського самоврядування, бібліотеки, Палацу студентів, спортивного комплексу, студентських гуртожитків,  волонтерської організації. Посаду проректора Юрій Дмитрович обіймав з 1990 року.

Професор Ю. Д. Сакара — автор 90 наукових і методичних робіт, серед яких три монографії, п’ять навчальних посібників з грифом МОН України, 12 методичних розробок.

В 1985 р. за велику роботу з розвитку міжнародного співробітництва інституту професор Ю.Д. Сакара був нагороджений орденом «Дружба народів». У 2015 р. йому присвоєне почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

У день 70-річчя пофесора Юрія Дмитровича Сакари — 11 січня 2017 року з’явилася зірка, яка носить його ім’я: Yuriy Sakara. Пам’ять видатного політехніка увічнена в рамках Всесвітнього проекту PALE BLUE DOT, який проводиться міжнародною організацією White Draft Research з метою підтримки астрономічних досліджень.

Завтра, 9 листопада 2017 року о 16.00 у конференц-залі бібліотеки НТУ «ХПІ» (кімната 63) також відбудеться вечір пам’яті Юрія Дмитровича Сакари.

Альбом пам’яті проректора НТУ «ХПІ» професора Юрія Дмитровича Сакари

Довідка:

Проректор НТУ «ХПІ», кандидат технічних наук, професор Юрій Дмитрович Сакара пішов із життя 10 листопада 2016 року.