У ХПІ пройде Міжнародний День світла

16 травня в НТУ «ХПІ» відбудеться науковий фестиваль, присвячений Міжнародному дню світла. За один день гості заходу зможуть відвідати 16 науково-популярних подій від вчених ХПІ. Це — різні майстер-класи, лекції, воркшопи та лабораторні роботи в стилі STEM, які пов’язані з темою світла.

Відкриття фестивалю: 16 травня 2018р., початок — 10.00, офіційне відкриття — 12.00.

Місце: коворкінгові простори НТУ «ХПІ»

– Арсенал Ідей Україна / Простір Ідей: Science&Museums (вул. Кирпичова, 2, НТУ «ХПІ», електротехнічний корпус, 1 пов.),

– Науковий Андеграунд (Scientific Underground) (вул. Багалія, 13, цокольний поверх, вхід через арку і внутрішній дворик).

Участь безкоштовна — Знання безцінні!

Контакти: +38 (057) 707-66-34,     +38 (063) 471-27-05

Також інформацію про фестиваль можна знайти за посиланням або у події на Facebook.

Розклад заходів «Міжнародний День Світла»

Початок Місце проведення
Арсенал Ідей Україна / Простір Ідей: Science&Museums

(вул. Кирпичова,2, НТУ «ХПІ», електротехнічний корпус, 1 пов.)

Науковий Андеграунд

(вул. Багалія, 13, цокольний поверх, вхід через арку та внутрішній дворик)

10:00 Науково-популярна «Кольорова лекція» Майстер-клас «Оптичні ілюзії»
11:00 Лабораторна робота по створенню справжніх блискавок Семінар «Hands-on Physics Experiments»
12:00 Інтерактивна лекція з демонстрацією «Відновлювана енергетика: сонце – джерело світла, тепла та електроенергії» Лабораторна робота «Дифракція»: Дослідження світлодіодних випромінювачів з різною довжиною хвилі
13:00 Лабораторна робота: «Розробка програмного забезпечення для виводу зображення на світлодіодний індикатор» Воркшоп «Робимо сонцезахисний крем своїми руками»
14:00 Майстер-клас з економіки «Як заощадити на світлі» Лекція «Математики про Світло»
15:00 Лекція + демонстрація «Сонячна енергетика» Науково-популярна лекція «Безпека на дорогах. Використання світловідбиваючих елементів»
16:00 Пізнавальна лекція: Види хмар Лекція про «Вогонь»!
17:00 Семінар «Світло – носій інформації» Культурно-пізнавальна лекція «Світло в історії та культурі»

 

Слідкуйте за подіями НТУ «ХПІ» на Polytech Events та сторінках вишу у Facebook: НТУ «ХПІ», прес-служба ХПІ.

Довідка:

16 травня відзначають Міжнародний день світла. Це глобальна ініціатива, що визнає центральну роль світла і його місце в науці, культурі та мистецтві, освіті, а також у таких галузях, як медицина, комунікація та енергетика. Широка тема світла дозволить різним верствам суспільства брати участь у заходах по всьому світі, що, в свою чергу, підвищить поінформованість про науку, технології, мистецтво та культуру, а також їх важливу ​​роль у досягненні цілей ЮНЕСКО щодо заохочення освіти, рівності та світу (офіційний сайт міжнародної ініціативи: www.lightday.org).

Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» – наука, технологія, інженерія і математика. Це взаємозв’язок і тісний контакт тих областей знань, які дозволяють дитині зрозуміти непростий і вкрай цікавий навколишній світ у всьому його різноманітті. Завдяки STEM-підходу діти можуть вникати у логіку явищ, що відбуваються, розуміти їх взаємозв’язок, вивчати світ системно і тим самим виробляти в собі допитливість, інженерний стиль мислення, вміння виходити з критичних ситуацій. Це — кардинально новий рівень розвитку дитини.