НТУ «ХПІ» — у першій десятці українських вишів за активністю в мережі

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» став дев’ятим серед вишів України по діяльності в інтернеті. Відповідні дані опубліковані міжнародним рейтингом Webometrics Ranking of World’s Universities станом на липень 2018 р. Всього рейтинг охоплює більше 27 тисяч університетів, з них — 326 українські.

Перша десятка рейтингу українських вишів виглядає так: Київський національний університет ім. Т. Шевченка, НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Львівський національний університет ім. І. Франка, Сумський державний університет, Харківський національний університет ім. В. Каразіна, Тернопільський національний економічний університет, Одеський національний університет, НУ «Львівська політехніка», Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Довідка:

Webometrics Ranking of World Universities — один з рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності ВНЗ в інтернеті. Його складають з 2004 року і публікують два рази на рік (у червні-липні та січні). Розробкою рейтингу займається Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка діє при Міністерстві науки і освіти Іспанії.

Найбільшу вагу в рейтингу (приблизно 80%) займають показники цитування вишів у мережі інтернет та базі даних Scopus. Він також враховує рівень впровадження в університеті політики відкритого доступу до результатів наукових досліджень, навчальних матеріалів, нормативної бази тощо.

Авторитетність рейтингу підтверджується використанням його результатів іншими рейтинговими агентствами: QS (рейтинг університетів країн Європи і Центральної Азії), SCImago, Центр «Євроосвіта» (рейтинг «Топ–200 Україна»), освітній проект «Osvita.ua» (консолідований рейтинг вишів України) та інші.

Рейтинг не оцінює сайти університетів за популярністю або зручністю використання — за допомогою вебометричних індикаторів аналізуються всі напрямки діяльності вишу: науковий, навчальний, культурний, соціальний, спортивний та інші.