Програма НАТО—Україна: Нова група в ХПІ

18 січня в НТУ «ХПІ» стартував курс перепідготовки за напрямом «Комунікаційні та інформаційні технології». Курс передбачає професійне навчання та соціальну адаптацію колишніх українських військовослужбовців, за підсумками якого вони отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації та сертифікати міжнародного зразка. Освітній проект реалізується на базі Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ «ХПІ» в рамках програми НАТО—Україна. Група складається з 20 слухачів.

Церемонія відкриття курсів пройшла за участі менеджера програми НАТО—Україна з перепідготовки військовослужбовців Крістофера Штаудта, його заступника — Олександри Огороднікової, директора Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ «ХПІ» Юрія Паржина, офіцера Харківського обласного військкомату підполковника В’ячеслава Джміля.

«Наша мета не просто організувати навчання, а й підтримати колишніх військовослужбовців в інтеграції з професійним ринком праці в цивільному житті. Даний курс (комунікаційні та інформаційні технології) включає в себе кілька годин навчання тому, як правильно написати резюме, як поводитися під час співбесіди, шукати успішну і результативну роботу в сучасному світі» — сказав Крістофер Штаудт. Він також зазначив, що після кожного курсу проводиться моніторинг і аналіз того, скільки випускників працевлаштувалися. За його словами, з року в рік такий показник становить понад 70%.

   Довідка:

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони в 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовим, або таким, які незабаром будуть звільнені в запас.

З 2007 року, як відповідь на потреби ринку праці та в зв’язку з ростом обсягу фінансування, було засновано напрямок економічних дисциплін на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інститутів.

Мета Програми — підтримка України в питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін.

Подібні курси проходять в понад 60-ти містах і селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2018 рік, дозволив здійснити перепідготовку понад 800 осіб. Зараз вже більше 11 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

Міжгалузевий інститут післядипломної освіти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» з 2009 року бере участь в програмах НАТО—Україна з перепідготовки (професійного навчання) і соціальної адаптації колишніх військовослужбовців, звільнених у запас або відставку. За цими програмами в м. Харкові, Харківській області та м. Полтаві вже підвищили кваліфікацію (з курсів «Комп’ютерні системи і мережі», «Менеджмент організацій», «Маркетинг товарів і послуг») і отримали допомогу в працевлаштуванні понад 1400 осіб.