Молодим вченим ХПІ вручили премії Президента України

Шість молодих вчених Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» отримали премії Президента України 2018 року (указ №419/2018 Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2018). Офіційна церемонія вручення нагород відбулася за участю президента НАН України Бориса Патона та Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

Так, премії Президента України для молодих вчених 2018 року було вручено:

за роботу «Ефективне використання окисленого вугілля при виробництві доменного коксу» доктору технічних наук Денису Мірошниченку;

за роботу «Структурна інженерія композитних матеріалів на різних рівнях організації» кандидату технічних наук Олексію Водці, молодшому науковому співробітнику вишу Андрію Мейлехову, аспіранту Марії Жадько, аспіранту Ганні Постельник.

 — за роботу «Створення нових функціональних матеріалів для надвисокочастотної техніки» кандидату технічних наук, молодшому співробітнику вишу Артему Захарову (робота зроблена в співавторстві з вченими з інших вишів).

«Це свято вшанування кращих представників української науки і виробництва. Присутні тут лауреати і Державної премії України в галузі науки і техніки, і премії Президента України для молодих вчених продовжують, як і їхні попередники минулих років, демонструвати сучасні досягнення української науки, її роль в суспільному житті і місце в світі», — зазначив Борис Патон.

Лауреатами премії Президента для молодих вчених за 2018 рік стали 87 вчених. Всього наказом Президента від 7 грудня 2018 року присвоєно 40 премій Президента для молодих вчених.

Довідка:

Щорічна премія Президента України для молодих вчених присуджується за «видатні досягнення в галузі природничих, технічних і гуманітарних наук, які сприяють подальшому розвитку науки, суспільному прогресу і утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі». На здобуття премії можуть висуватися наукові роботи, опубліковані в завершеній формі не менше ніж за рік до їх висунення. Щороку присуджується сорок премій (з них — п’ятнадцять премій для молодих вчених Національної академії наук України) у розмірі 40 тисяч гривень кожна.