Кафедрі ХПІ передали 15 комплектів унікального мікроконтролерного обладнання

Представники компанії GlobalLogic провели зустріч зі студентами кафедри «Промислова і біомедична електроніка» НТУ «ХПІ» та презентували 15 комплектів мікроконтролерного обладнання «Embedded Starter Kit», створеного розробниками компанії. Ці «кіти» допоможуть студентам дізнатися більше про напрям «embedded systems» (розробка вбудованого програмного забезпечення), отримати практичні навички створення різних проектів.

Зустріч пройшла за участю ректора ХПІ Євгена Сокола, викладачів кафедри промислової та біомедичної електроніки, представників компанії GlobalLogic — старшого керівника проектів, керівника Automotive-напряму в Харківському офісі компанії Олександра Свіденюка, старшого розробника Євгена Ковальова, маркетинг-фахівця Андрія Шаповалова.

«Хочу подякувати представникам фірми GlobalLogic за цей крок — презентацію обладнання «Embedded Starter Kit». Ми розуміємо, що сьогодні, незважаючи на величезний ринок послуг в галузі програмування, все більше зростає ринок саме «embedded systems». Сподіваюся, що студенти зрозуміють, що все те, чому їх навчають в університеті, їм знадобиться в роботі в майбутньому. Це дуже важливий крок і думаю, що наша співпраця дасть позитивні результати», — сказав ректор ХПІ Євген Сокол.

«Дійсно потрібно навчати не лише теорії, а й практиці, і вбудовані системи «embedded systems» в цьому допомагають. Відповідно наша місія — ділитися знаннями, і допомагати університетам пристроями, курсами — всім, що ми створювали й створюємо. І тут ми сподіваємося на вашу допомогу і підтримку», — зазначив представник компанії GlobalLogic Олександр Свіденюк.

Навчальні комплекти «Embedded Starter Kit» побудовані на основі сучасних налагоджувальних модулів STM32F4-discovery і містять «на борту» сенсори температури, вологості, цифровий гіроскоп і акселерометр, пристрої управління та відображення інформації, звуковий цифро-аналоговий перетворювач, а також 16-канальний контролер PWM. За словами доцента кафедри промислової та біомедичної електроніки ХПІ Богдана Стисла, вони будуть застосовуватися під час вивчення ряду спеціальних дисциплін, а також в роботі над дипломним і курсовим проектуванням.

Нагадаємо, в січні 2019 року НТУ «ХПІ» та компанія GlobalLogic уклали договір про співпрацю.

Довідка:

Embedded Starter Kit — рішення компанії GlobalLogic для навчання молодих Embedded фахівців. Це не лише обладнання, яке компанія передає на безоплатній основі університетам-партнерам, але також інструмент впливу IT-індустрії на модернізацію вищої технічної освіти в Україні. Проект передбачає підвищення кваліфікації викладачів, оновлення існуючих і створення нових навчальних курсів, можливість для студентів створювати власні проекти під керівництвом менторів з GlobalLogic.

GlobalLogic — міжнародна компанія з розробки програмних продуктів в сферах цифрових медіа, медицини, телекомунікацій, автопромисловості тощо. Компанія заснована в 2000 році. Штаб-квартира GlobalLogic знаходиться в Сан-Хосе, Каліфорнія, а центри розробки — в Україні, Індії, США, Європі, Аргентині, Канаді. «GlobalLogic Україна» є одним з найбільших розробників програмного забезпечення в Україні: понад 4500 фахівців в Києві, Харкові, Львові та Миколаєві.