Бібліотеці ХПІ подарували унікальні книги про Харків

Тридцять книг та фотоальбомів про історію Харкова презентували в Науково-технічній бібліотеці Харківського Політеху. Захід відбувся за участю представників Харківської міської ради — секретаря міськради Олександра Новака, депутата Габріела Михайлова, а також харківського фотографа Володимира Бисова. Вони вручили ректору ХПІ Євгену Соколу та директору бібліотеки Ларисі Семененко унікальний книжковий архів про Харків — як подарунок напередодні 135-річчя Харківського Політеху.

«Видана величезна серія книг про рідний Харкові. Певна частина історії нашого міста нерозривно пов’язана з Харківським політехнічним інститутом. Ми щиро вдячні представникам міської ради за те, що вони знайшли можливість подарувати цю літературу нашій бібліотеці, щоб молодь могла ознайомитися з історичними аспектами міста. Вони досить цікаві. Це величезний внесок в розвиток культурної спадщини нашого міста», — сказав ректор ХПІ Євген Сокол.

«Для нас сьогодні приємна місія і велика честь від імені мера міста Геннадія Кернеса передати книги, які видані за його підтримки та участі. В них є багато дійсно рідкісних фотографій, які не кожен зможе десь ще побачити. І завдяки виданню, яке ми сьогодні передаємо ХПІ, у всіх, хто вчиться тут, і хто працює, з’явиться така можливість. Нам приємно допомагати нашим вишам, тим більше університету, який займає лідируючі позиції не лише в Україні, але й в світовому рейтингу», — зазначив секретар Харківської міської ради Олександр Новак.

Автори книг — фотохудожник Володимир Бисов і депутат міськради Габріел Михайлов, відзначають, що в презентованому архіві зібрані унікальні фотографії міста часів окупації та після війни. Також є книга «Харків. Столиця конструктивізму». В цілому ж вони створили десятки книг з фотографіями, які відображають різні періоди розвитку міста. «Ці книги — це, дійсно, наша з Володимиром Бисовим багаторічна праця. Ми зібрали унікальні фотографії, які багато хто не бачив. Ці книги ніде не продаються, це унікальні екземпляри, які ми даруємо гостям міста, вишам, бібліотекам, школам», — сказав депутат Харківської міськради Габріел Михайлов.

У заході також взяли участь співробітники Науково-технічної бібліотеки ХПІ, Почесний ректор вишу Леонід Товажнянський, інші гості.