У ХПІ розробили новий дезінфектор для боротьби з коронавірусом

Команда вчених харківського Політеху представила стартап нового методу дезінфекції для надання допомоги в боротьбі з коронавірусною інфекцією COVID-19. Назва проекту Opty Team або генератор озону для знезараження поверхонь і об’єктів. Ідея інноваційного підходу належить старшому викладачеві кафедри промислової та біомедичної електроніки ХПІ Миколі Махоніну, який є керівником проекту.

За словами Миколи Махоніна, озон у вигляді газу є найефективнішим дезінфікуючим засобом. Такого висновку він дійшов за результатами своїх досліджень.

«За рахунок чітко окресленого ефекту окислення, озон за секунди знищує мікроорганізми, у рази швидше за будь-які інші дезінфектори. У нашій розробці він у формі газу, що дозволяє дезінфікуючому засобу проникнути в усі важкодоступні місця. А ще до озону не може виникнути несприйнятливість мікробів», розповідає керівник «Opty Team» від ХПІ.

Серед розробників стартап-команди 3 особи: аспірант кафедри хімічної техніки та промислової екології Інституту механічної інженерії і транспорту Оксана Гетта, старший викладач та студент кафедри промислової і біомедичної електроніки Інституту енергетики, електроніки та електромеханіки Микола Махонін та Роман Переходько. Із цим проектом команда політехніків бере участь в освітньо-стипендіальній програмі від Chernovetskyi Investment Group (CIG) CIG R&D Lab.

Як зазначають представники програми, стартап вчених ХПІ буде корисний і після закінчення пандемії, адже боротися зі шкідливими мікроорганізмами та бактеріями потрібно завжди.

Довідка:

Проект CIG R&D Lab реалізується в рамках меморандуму між НТУ «ХПІ» та CIG, який було підписано в серпні 2018 року.

Влітку 2019 року в НТУ «ХПІ» відбувся фінал першого сезону освітньо-стипендіальної програми CIG R&D LAB від Chernovetskyi Investment Group. За підсумками, комісія визначила дві кращі роботи — «Інноваційний проект: розробка технології виробництва люмінесцентної тротуарної плитки» і «Реконструкція та модернізація теплоенергетичного сектора Харкова». Команди-розробники отримали від CIG інвестиції для подальшого розвитку проектів. Перша команда — 400 тис. грн., друга — 100 тис. грн.

У фіналі другого сезону освітньо-стипендіальної програми CIG в 2020 році було відібрано два кращих стартапи: чат-бот психолог зі штучним інтелектом «Elomia» і проект «Space Ceramic» — технологія виробництва елітної лицьової цегли і керамічної черепиці з декоративним металевим покриттям. Кожна з команд-переможців отримала від CIG інвестиції в розмірі 250 тис. гривень на подальший розвиток своїх стартапів.

Chernovetskyi Investment Group (CIG) одна з найбільших інвестиційних компаній на ринку Східної Європи, яка була заснована в 2013 році. Детальніше: https://cig.vc/.