«Все своє життя присвятив ХПІ» — Вечір пам’яті Валерія Кравця

У ХПІ відбувся вечір пам’яті, присвячений видатному організатору та вченому, екс-проректору НТУ «ХПІ» Валерію Кравцю. Захід об’єднав рідних і близьких, друзів, колег, співробітників харківського Політеху. Серед присутніх — ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол, Почесний ректор Леонід Товажнянський, начальник відділу міжнародних зв’язків Олександр Гончаров, завідувач кафедри, професор Олександр Романовський, начальник Інформаційно-обчислювального центру Віктор Щетинін. Гостям показали фільм про життєвий шлях Валерія Кравця, який був тісно пов’язаний із харківським Політехом. Рефреном звучала фраза Валерія Олексійовича: «ХПІ є та завжди буде лідером освіти України»!

Валерій Кравець був засновником та професором кафедри «Системи інформації» ХПІ, яка зараз носить його ім’я, організатором Центру дистанційної освіти та Центру нових інформаційних технологій вишу, Почесним доктором Мішкольського університету (Угорщина), академіком Української технологічної академії, Заслуженим працівником освіти України. І це, звичайно, не всі його заслуги.

Виступаючи на вечорі пам’яті, ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол зазначив, що внесок Валерія Кравця у розвиток харківського Політеху — неоціненний: «Він багато зробив для розвитку навчального процесу, збільшення кількості спеціальностей, причому тих, що визначають майбутнє вишу. І все це завдяки таланту, працьовитості та величезному авторитету, який мав Валерій Олексійович, як в університеті, так і далеко за його межами — у міністерствах, українській та міжнародній освітніх спільнотах. Коли такі люди перебувають у керівництві вишу — це благо. Все своє життя Валерій Кравець присвятив ХПІ!».

«За ним — безліч зроблених справ, які піднімали рівень та авторитет нашого університету! Що хочеться зазначити, є багато розумних людей, є багато порядних, а щоб і розумних, і порядних — такі на «вагу золота», до цієї категорії належить і Валерій Олексійович Кравець», — з такими словами звернувся до присутніх Почесний ректор НТУ «ХПІ» Леонід Товажнянський.

Організатор вечора, дружина Валерія Олексійовича Кравця — Ольга Григорівна подякувала присутнім за участь, спогади, співпереживання: «Нас об’єднав ХПІ, і це невипадково, що, ставши студенткою харківського Політеху, я знайшла тут свою долю, роботу, і, вважаю, реалізувалась у цьому житті. Саме тут я познайомилася з Валерієм Олексійовичем, і це найкращі, теплі, добрі спогади, і чудова дорога, пройдена разом. А найголовніше, що є син, його сім’я, онуки, це майбутнє і дорогого коштує!».

Гостям показали фільм, присвячений пам’яті Валерія Олексійовича Кравця. Ви також можете його переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=MZt1_uW9qYM

Довідка:

Валерій Кравець народився 3 листопада 1939р., після служби в Збройних Силах в 1962 році вступив до НТУ «ХПІ» на факультет автоматики та приладобудування, потім працював старшим інженером, начальником СКБ, начальником зміни ЕОМ, асистентом, старшим викладачем, доцентом, професором (1992). У 1993 році створив і до 2009 р. очолював кафедру «Системи інформації» НТУ «ХПІ». З 1989 по 2014 р. працював проректором з навчальної роботи та міжнародних зв’язків НТУ «ХПІ». Саме в роки діяльності професора В.О. Кравця як проректора, поглиблюються міжнародні зв’язки ХПІ: реалізовано близько 90 міжнародних освітніх і наукових проектів. Він особисто очолював виконання багатьох міжнародних проектів НАТО, ЮНЕСКО, IREX, ТЕМПУС та інших фондів і програм. Завдяки зусиллям, наполегливості та високій компетентності Валерія Кравця, зросла кількість іноземних студентів НТУ «ХПІ»: становила майже 1900 з 43 країн світу.

Професор В.О. Кравець — засновник наукової школи «Інфокомунікаційні системи та технології», за напрямом якої підготував двох кандидатів технічних наук. За його ініціативою і під його керівництвом створено Центр нових інформаційних технологій ХПІ, Академія CISCO і науково-методичний центр «Game Study». З 1998 по 2012 роки був координатором 19 проектів ТЕМПУС / ТАСІС і понад 60 проектів різних європейських і світових програм.

Валерій Олексійович Кравець був одним з провідних фахівців у розвитку дистанційної освіти. За його ініціативою створено Центр дистанційної освіти НТУ «ХПІ». Він входив до складу Комітету з Державних премій України, був членом комісій Кабінету Міністрів України з міжнародного співробітництва, Міністерства освіти України з дистанційної освіти, і комісії з радіотехніки, радіоелектронних апаратів та зв’язку.

Праця Валерія Олексійовича була відзначена медаллю «Ветеран праці», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, знаками «Отличник образования СССР», «Відмінник освіти України», почесним званням «Заслужений працівник освіти України», стипендією Президента України для видатних педагогів.

Валерій Олексійович Кравець помер 20 травня 2019 року на 80-му році життя.