Ректор ХПІ Євген Сокол підбив підсумки року і привітав з новорічними святами

Дорогі політехніки!

2021 рік був наповнений різними подіями, серед яких безліч нових перемог, починань і досягнень. Так, харківський Політех продовжує поліпшувати свої показники у світових рейтингах. Вже третій рік поспіль, згідно з рейтингом QS World University Rankings, університет утримує титул найкращого технічного вишу країни. ХПІ також продовжує підтверджувати статус одного з українських лідерів з надання бюджетних місць для навчання. 2021-го Національний технічний університет «ХПІ» перейшов на нову, інститутську структуру, а його склад поповнився медичним інститутом та новими спеціальностями. Крім того, харківський Політех дав старт новим педагогічним технологіям — дуальній формі організації навчального процесу, проектному навчанню, успішно реалізується програма Innovation Campus, що передбачає новий підхід підготовки IT-фахівців.

Вчені ХПІ проводять дослідження на суму понад 60 млн. гривень. Цього року вони опублікували більш ніж 350 статей у наукометричній базі даних Scopus і понад 150 у Web of Science. Харківський Політех постійно розширює міжнародне співробітництво. Сьогодні понад 1500 іноземних студентів здобувають вищу освіту в нашому виші. Ми беремо участь у міжнародних проектах Erasmus+ К1 і К2, що дозволяє щорічно майже трьомстам студентам ХПІ відвідувати закордонні університети та отримувати світовий освітній досвід.

Ми продовжуємо впроваджувати стартап-культуру серед політехніків. Для цього функціонує унікальний стартап-центр ХПІ «Spark», продовжується співпраця з міжнародними фондами підтримки інновацій: Chernovetskyi Investment Group (CIG), ео Business incubators. Тут вчені та студенти ХПІ здобувають навички роботи зі стартапами від етапу «ідеї» до процесу її ефективної комерціалізації.

Зазначу, що проект політехніків Elomia — переможець одного із сезонів CIG — у грудні став найкращим серед 42-х проектів у фіналі Всесвітніх університетських стартап-змагань (University Startup World Cup-2021) у Китаї. Цей унікальний проект — застосунок зі штучним інтелектом для надання психологічної допомоги — спільна робота студентів айтішників та психологів кафедри «Педагогіка та психологія управління соціальними системами ім. І.Зязюна». Скарбничка перемог нашого вишу поповнилася спортивними, науковими першостями студентів на всеукраїнських та світових конкурсах, олімпіадах. А таланти Палацу студентів ХПІ яскраво засяяли на міському фестивалі «Студентська весна»-2021, де ми здобули «золото», виборовши вісім перших місць.

Усіх цих високих результатів вдалося досягти лише завдяки нашій з вами спільній роботі, дорогі політехніки!

Я радий привітати вас із Новим, 2022-м, роком! Хочу побажати нашому університету процвітання, постійного розвитку та нових звершень на благо України та всього людства! Бажаю викладачам та вченим у новому році отримувати задоволення від плодів своєї праці, а студентам — зробити нові кроки до досягнення своєї мети, самореалізації, успішної кар’єри. І всім нам — здоров’я, благополуччя, великого щастя!