Харківський Політех — серед найкращих університетів світу за активністю в інтернеті

НТУ «ХПІ» посів сьоме місце серед українських вишів за даними міжнародного рейтингу Webometrics Ranking of World Universities, що оцінює показники активності університетів в інтернеті. Список опубліковано на сайті рейтингу станом на липень 2022 року. Усього була оцінена тридцять одна тисяча університетів різних країн світу. Україну представляють 312 вишів.

ТОП-10 університетів України, які увійшли до рейтингу, виглядає так:

  • Київський національний університет ім. Т. Шевченка,
  • Сумський державний університет,
  • НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського»,
  • Національний авіаційний університет,
  • Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
  • Харківський національний університет радіоелектроніки,
  • НТУ «Харківський політехнічний інститут»,
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України,
  • НУ «Львівська політехніка»,
  • Тернопільський національний медичний університет.

Ознайомитись з повним рейтингом можна за посиланням.

Довідка:

Webometrics Ranking of World Universities — один із рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності вишів в інтернеті. Його складають з 2004 року та публікують двічі на рік (у січні та липні). Розробкою рейтингу займається Лабораторія кіберметрики (Cybermetrics Lab) Національної дослідницької ради Іспанії (Spanish National Research Council, CSIC), яка діє при Міністерстві науки та освіти Іспанії.

З 2021 року серед критеріїв рейтингу Webometrics — три показники: видимість (Visibility) — 50% — кількість зовнішніх мереж (підмереж), пов’язаних із веб-сторінками установи. Використовується середнє значення між двома джерелами Majestic та Ahrefs; відкритість (Openness) — 10% — кількість цитувань із 210 найкращих авторів за даними джерела Google Scholar Citations; перевага (Excellence) — 40% — використовуються дані бази SCImago (кількість статей серед 10% цитованих у 26 дисциплінах) за п’ятирічний період. Показник «Присутність» (Presence), який оцінював розмір (кількість сторінок) основного веб-домену установи, включаючи всі піддомени, скасовано.

Рейтинг не оцінює сайти вишів за популярністю чи зручністю використання — за допомогою вебометричних індикаторів аналізуються всі напрями діяльності вишу: науковий, навчальний, культурний, соціальний, спортивний та інші. Він також враховує рівень запровадження в університеті політики відкритого доступу до результатів наукових досліджень, навчальних матеріалів, нормативної бази тощо.