Інноваційний проєкт ХПІ отримав «Оскара» у галузі освіти

Унікальна програма з підготовки IT-фахівців Innovation Campus НТУ «ХПІ»  удостоєна світового «срібла» у галузі освіти. Вона посіла друге місце серед найкращих проєктів Європи міжнародного конкурсу QS-Wharton Reimagine Education Awards 2022. Загалом у ньому взяли участь більше 1200 робіт від компаній, інститутів та інших організацій із 70-ти країн світу. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» став єдиним закладом вищої освіти України, який був представлений на конкурсі.

У 2022 році міжнародний конкурс QS-Wharton Reimagine Education Awards проходив у 18-ти основних категоріях (штучний інтелект, віртуальна та доповнена реальність, освітні програми, працездатність та інші). Конкурс тривав вісім місяців, протягом цього часу понад триста міжнародних суддів-експертів, які працюють у сфері освіти та інших галузях, оцінювали проєкти учасників. Ідеї, які відображали інноваційність, ефективність та унікальність, були відібрані у шорт-лист премії. На конкурс було подано понад 1200 проєктів із сімдесяти країн світу.

У грудні було підбито підсумки конкурсу за напрямом найкращих освітніх інноваційних підходів світу, внаслідок чого програма Innovation Campus НТУ «ХПІ» посіла друге місце серед усіх проєктів Європи. Переможці були оголошені на щорічній конференції Reimagine Education Conference перед аудиторією із 4500 лідерів вищої освіти та представників бізнесу.

Відео оголошення Regional Award Announcement Europe:  https://www.youtube.com/watch?v=KWTp-LafyKY

Презентаційне відео про Innovation Campus ХПІ: http://www.youtube.com/watch?v=4kgNiCAslas

Довідка:

Innovation Campus — інноваційна освітня програма, розроблена командою українських IT-фахівців у співпраці з НТУ «ХПІ». Концепція програми — перехід від декларативної схеми навчання, основою якої є отримання знань, до проєктної схеми, яка спрямована на набуття практичних навичок створення продуктів і систем. Це принципово нова система навчання, яка забезпечує бакалаврську підготовку високого міжнародного рівня. Програма розрахована на 4 роки. Від університету проєкт реалізує кафедра програмної інженерії та інформаційних технологій управління Навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій НТУ «ХПІ». 

QS-Wharton Reimagine Education Awards — найбільша у світі програма нагородження сучасних педагогічних досягнень, на кшталт премії «Оскар» у галузі освіти. Нагороди отримують інноваційні підходи, які сприяють покращенню результатів навчання студентів та можливостей їх працевлаштування. Переможець отримує фінансування.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» — один з провідних та найбільших технічних ЗВО України, заснований у 1885 році. Сьогодні НТУ «ХПІ» — це 10 навчально-наукових інститутів, 103 кафедри, де навчаються понад 15 тисяч студентів. Харківський Політех — у топ-5 університетів України, входить до міжнародних рейтингів: QS World University Rankings-2023, де утримує титул кращого технічного університету України (2-е місце серед українських вишів, позиція 651-700), THE World University Rankings. У 2010 році НТУ «ХПІ» набув статусу дослідницького національного університету.