Міжнародний форум MicroCAD-2023 в ХПІ відкриє лауреат Нобелевської премії з фізики

У середу, 17 травня, в НТУ «Харківський політехнічний інститут» стартує XXXI Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я (MicroCAD-2023)». Подія триватиме до 20 травня в онлайн форматі на платформі Zoom. Вона об’єднає майже 3000 науковців, педагогів, студентів, аспірантів та фахівців з двадцяти країн світу. Зокрема серед учасників — Лауреат Нобелівської премії з фізики (1997р.), фізик-експериментатор, співробітник NIST у Національному інституті стандартів і технологій США професор Вільям Д. Філліпс, інші видатні науковці. Відкриття конференції — 17 травня о 14:00 за київським часом.

Учасники будуть працювати у 12 секціях: енергетика, електроніка та електромеханіка; актуальні питання механічної інженерії і транспорту; комп’ютерне моделювання, прикладна фізика та математика; хімічні технології та інженерія; економіка, менеджмент та міжнародний бізнес; медичні науки; міжнародна технічна освіта; соціально-гуманітарні технології; комп’ютерні науки та інформаційні технології; навколоземний космічний простір. Радіофізика та іоносфера; електромагнітна стійкість; воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону.

Спікерами пленарного засідання будуть:

  • професор Вільям Д. Філліпс — фізик-експериментатор; почесний керівник групи лазерного охолодження та захоплення та співробітник NIST у Національному інституті стандартів і технологій США; Заслужений професор Університету Меріленда; науковий співробітник Об’єднаного квантового інституту NIST та UMD; Лауреат Нобелівської премії з фізики 1997 р. (США, Гейтерсбург, Меріленд).

Доповідь: «Квантове реформування міжнародної системи одиниць».

  • професор Євген Іванович Сокол — ректор НТУ «ХПІ», член-кореспондент Національної академії наук України, лауреат Державної премії з науки і техніки, лауреат премії НАН України імені С.О. Лебедєва, доктор технічних наук (Україна, Харків).

Доповідь: «Інтеграція Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» до європейського та міжнародного освітньо-наукового простору».

  • професор Ульріх Рюдігер — ректор Рейнсько-Вестфальського технічного університету Аахена, (Німеччина, Аахен).

Доповідь: «MicroCAD: Наукова та освітня співпраця між двома технічними університетами: RWTH Aachen та НТУ «ХПІ».

  • професор Жерард Говерс — фахівець в галузі наук про Землю та навколишнє середовище, проректор з наукової роботи Католицького університету Левена (Бельгія, Левен).

Доповідь: «Міжнародне співробітництво між провідними університетами».

  • Сергій Григорович Пугач — координатор Національного контактного пункту Євратом в Україні, Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України (Україна, Харків).

Доповідь: «Програма Євратом: інтеграція української наукової та освітньої спільноти до європейського дослідного простору з ядерних та термоядерних досліджень та навчання».

Відкриття конференції 17 травня о 14:00 (Kyiv, Ukraine Time):

Join Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/j/81546116362?pwd=a0w3ZU5vUTBWR2hFdWZVZjdHREtOdz09

Meeting ID: 815 4611 6362
Passcode: 808056

Організатори: НТУ «Харківський політехнічний інститут» (Україна), Мішкольцький університет (Угорщина), Магдебурзький університет ім. Отто фон Геріке (Німеччина), Софійський університет «Св. Климент Охридський» (Болгарія), Варшавська та Познанська політехніки (Польща), Петрошанський університет (Румунія).

Загалом заявки на участь у MicroCAD-2023 подали майже 3000 вчених, педагогів, фахівців, які представляють одинадцять регіонів України та ще двадцять країни світу: США, Німеччину, Польщу, Бельгію, Китай, Угорщину, Туреччину, Словаччину, Болгарію, Індію, Румунію, Польщу, Грецію, Марокко, Судан, Ємен, Ліван та інші.

Більше про конференцію: https://web.kpi.kharkov.ua/microcad/

Довідка:

Ініціаторами організації міжнародної конференції виступили вчені НТУ «ХПІ» та Мішкольцького університету ще у 1993 році. З того часу захід трансформувався у міжнародний науковий форум, у межах якого щорічно близько трьох тисяч вчених та молодих науковців з усього світу обговорюють глобальні проблеми розвитку людської цивілізації.

За 30-річну історію конференції було зроблено понад п’ятдесят тисяч доповідей, апробацію своїх наукових робіт пройшли понад 350 майбутніх докторів наук і понад 3000 кандидатів наук і докторів PhD. За цей час понад 150 іменитих іноземних гостей — ректори, проректори, декани факультетів, професори, міністри, посли, директори організацій та промислових підприємств та інші — були учасниками MicroCAD.