Про виклики війни та онлайн-навчання — Ректор ХПІ Євген Сокол взяв участь у всеукраїнському марафоні ТК «Суспільне»

«Новий навчальний рік у ХПІ проходитиме онлайн», — наголосив ректор ЗВО професор Євген Сокол у прямому ефірі інформаційного дня телеканалу «Суспільне. Спротив». Це пов’язано зі складними умовами у Харкові, що спричинені постійними обстрілами рф. Також Євген Сокол прокоментував, з якими проблемами стикається Харківський Політех та як адаптується до нинішніх реалій. Телевізійний марафон відбувся 1 серпня 2023 року.

«Зараз у Харкові дуже важка ситуація. І сьогодні, і попередньої ночі були прильоти. Тому ми не маємо права ризикувати життям наших студентів та викладачів. Звичайно, у Харківському Політеху є сертифіковане бомбосховище, але воно вміщує 250 осіб, а в нашому університеті одночасно навчається близько семи тисяч студентів. Так, можливості розмістити їх у бомбосховищі немає. Крім того, приліт ракет із Бєлгорода відбувається приблизно за сорок секунд. Спочатку прилітає ракета, а потім лунає повітряна тривога. Тому, на жаль, поки що ми ухвалили рішення, що з 1 вересня наші студенти продовжують навчання онлайн», — сказав в ефірі Суспільного ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол.

Водночас він зазначив, що ХПІ удосконалює систему, яка дозволяє проводити віртуальні лабораторні роботи, а також ефективно використовує дуальну форму організації навчального процесу, щоб студенти могли на підприємствах проходити практичні заняття, підтверджуючи у такий спосіб свої теоретичні навички, отримані в університеті.

«Найбільша проблема полягає в тому, що наші студенти перебувають у різних регіонах України та за кордоном. — Розповів Євген Сокол. — Ті, хто за кордоном, мають добрий інтернет. А з тими, хто перебуває в Україні, на жаль, трапляються випадки, коли нам важко зв’язатися, щоб проводити навчання. Але для них є можливість почути лекції у записі. Ми спілкуємося з ними через різні соціальні мережі, щоб вони могли поставити запитання, що їх цікавлять, з тем занять».

Ректор ХПІ Євген Сокол підкреслив, що попри умови, що склалися, ЗВО і викладачі роблять все для того, щоб студенти отримали свою майбутню кваліфікацію в повному обсязі. І для забезпечення такої важливої складової технічних спеціальностей, як лабораторні роботи, ХПІ впроваджує програмні продукти, що дозволяють віртуально відпрацьовувати їх. Також виш використовує промислову базу там, де зараз знаходяться студенти Харківського Політеху.

Відповідаючи на запитання ведучого програми щодо можливості перегляду формату навчання протягом року та переходу, наприклад, на змішане навчання, ректор Євген Сокол сказав, що офлайн формат можливий лише за умови настання миру в регіоні. В університеті всі лабораторії та аудиторії готові прийняти студентів. Проте є проблеми із гуртожитками, оскільки вони мають руйнування. Проте університет готовий розселити всіх, хто повернеться. «Ми допомагаємо і надалі допомагатимемо нашим викладачам та співробітникам, які втратили своє житло, бо таких людей дуже багато. І єдина можливість підтримати їх — це надати місце у гуртожитках. І ми продовжуватимемо цю практику, щоб усі, хто повернеться до Харкова, мали змогу проживати у гуртожитку: і студенти, і співробітники ХПІ», — сказав Євген Сокол.

За словами ректора НТУ «ХПІ», сьогодні близько 20 відсотків викладачів університету перебувають за кордоном, решта мешкає у Харкові та інших містах України.

Переглянути фрагмент ефіру з Євгеном Соколом можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=wp1m9Qh3xpQ

Посилання на весь марафон телеканалу «Суспільне»: https://www.youtube.com/watch?v=1Zp8qo0lbD4 (початок інтерв’ю з Є.Соколом з 2:20:26)

Довідка:

Наприкінці липня 2023 р. ректор Національного технічного університету «ХПІ» Євген Сокол підписав наказ №177 ОД від 29 травня 2023 року «Про затвердження графіка освітнього процесу денної та заочної форм навчання на 2023/2024 навчальний рік», згідно з яким наступний семестр у НТУ «ХПІ» проводитиметься в онлайн-форматі.