Вчені харківського Політеху взяли участь у Міжнародному науковому симпозіумі «Creep in Structures VI». Він відбувся у Магдебурзькому університеті ім. Отто фон Геріке (Німеччина) та зібрав науковців та спеціалістів майже двадцяти країн світу: Швеції, Німеччини, Австралії, України, Китаю, Франції, Польщі, Японії, Італії, Індії, США тощо. Завідувач кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем НТУ «ХПІ» професор Дмитро Бреславський і доцентка Оксана Татарінова були єдиними представниками України на симпозіумі. Creep in Structures організовується один раз на десять років. Це унікальна подія, яка збирає фахівців у галузі дослідження та математичного моделювання процесів довготривалого деформування та руйнування матеріалів та елементів конструкцій з усього світу.
Завідувач кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем Навчально-наукового інституту компʼютерного моделювання, прикладної фізики та математики ХПІ професор Дмитро Бреславський та доцентка цієї ж кафедри Оксана Татарінова представляли Україну на науковому симпозіумі «Creep in Structures VI» (Повзучість у конструкціях), який відбувся у вересні у Магдебурзькому університеті ім. Отто фон Геріке (Німеччина).
Так, доповідь професора ХПІ Дмитра Бреславського була присвячена розробленим в ХПІ методам комп’ютерного моделювання довготривалої поведінки елементів внутришньокорпусного обладнання ядерних реакторів. В них складні умови навантаження та нагрівання доповнюються радіаційним опромінюванням. До речі, подібні методи розрахунку є необхідними для забезпечення безпеки реакторів атомних станцій.
У своєму виступі доцентка Харківського Політеху Оксана Татарінова розповіла про розроблені методи аналізу повзучості та руйнування лопаток газотурбінних двигунів, що дозволяють виявляти небезпечні режими роботи і забезпечувати необхідний ресурс. Цю роботу вона виконала разом зі своїми колегами з Магдебурзького університету ім. Отто фон Геріке.
Довідка:
Міжнародний науковий симпозіум IUTAM Creep in Structures відбувся з 18 по 22 вересня 2023 року в Магдебурзькому університеті ім. Отто фон Геріке (Німеччина). Захід організовується IUTAM (Міжнародним союзом з теоретичної та прикладної механіки) один раз на десять років. У 1960 р. симпозіум проведено у Стенфорді (США), у 1970 р. – Гетеборзі (Швеція), у 1980 р. – Лестері (Велика Британія), у 1990 р. – Кракові (Польща), у 2000 р – Нагої (Японія). Симпозіум IUTAM «Advanced Materials Modeling for Structures», що відбувся в Парижі в 2012 році, був продовженням і новою версією «Creep in Structures» з фокусом на нових матеріалах і на узагальнених та уніфікованих моделях непружної деформації.