Студенти та викладачі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Рейн-Ваальського університету прикладних наук (HSRW) (Німеччина) взяли участь в українсько-німецькій Літній школі «Побудова стійкої економіки після кризи». Для тринадцяти майбутніх спеціалістів із харківського Політеху та вісьмох – з HSRW були проведені лекційні заняття, майстер-класи, воркшопи та дискусійні акції. Разом з менторами – вченими ХПІ та Рейн-Ваальського університету – студенти обговорили інноваційні рішення проблем енергетичного майбутнього Харкова, відновлювальної енергетики, утилізації відходів для економіки замкнутого циклу в Україні. Однією з головних тем було також створення стійких університетів для комплексної освіти, роль транснаціональних корпорацій у відбудові України. Результатом Літньої школи стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між стартап-центрами StartGlocal Рейн-Ваальського університету та «SPARK» НТУ «ХПІ». Захід був проведений в рамках проєкту DAAD «Ukraine Digital: Ensuring Academic Success in Times of Crisis (2023)».
У рамках українсько-німецької Літньої школи «Побудова стійкої економіки після кризи» студенти та викладачі університетів-партнерів формували команди для виконання завдань і отримували поради від наставників. Від ХПІ менторами виступили науковці кафедри менеджменту Навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу ХПІ: завідувачка кафедри Олена Прохоренко, професори—Наталія Краснокутська, Тарас Данько, Наталія Шматько, Павло Брінь, доцентки —Наталя Ширяєва, Олена Чайкова, Ірина Сітак, старша викладачка Марія Фощій. У свою чергу наставниками команди Рейн-Ваальського університету були професори: Філіп Шорн, Якоб Лемпп, Грегор ван дер Бек, Олівер Серфлінг, Клаус Крумме, Ян-Хендрік Камлаге, Веген Тадсен.
Викладачі НТУ «ХПІ» та HSRW провели для студентів лекційні заняття, присвячені сталому розвитку країн і регіонів, специфіці відбудови України після війни. Для учасників Літньої школи також були проведені екскурсії до провідних промислових компаній Німеччини.
Крім того, професорка Харківського Політеху директорка стартап-центру «Spark» НТУ «ХПІ» Наталія Шматько провела презентацію для німецьких колег, де розповіла про роботу центру, його команду, міжнародне співробітництво, завершені та майбутні проєкти. За результатами цієї зустрічі був підписаний меморандум щодо подальшої співпраці та спільного розвитку. Німецьку сторону представляли директор стартап-центру «StartGlocal» (HSRW) Др. Герхард Хойзіп та дослідниця стартапів центру Христина ван Хольт.
Відзначимо, що основною метою Літньої школи було впровадження підходу до навчання, заснованого на викликах, з особливим акцентом на вирішення практичних питань. Учасники проєкту формували навички спілкування та критичне мислення, життєво важливі для підготовки студентів до сучасного світу. Однією з визначних рис цієї ініціативи було міжнародне розмаїття її учасників. До програми приєдналися українські студенти спеціальності «Міжнародний бізнес» з різних регіонів, у тому числі з Харкова та Дніпра.
Викладачі ХПІ висловлюють щиру вдячність приймаючим установам і відданим колегам у Німеччині, які відіграли важливу роль у створенні цієї міжнародної академічної подорожі. Співпраця та ідеї, отримані під час заходу, матимуть тривалий вплив на академічну спільноту та майбутнє.
Довідка:
Університет прикладних наук Рейн-Вааль (Die Hochschule Rhein-Waal) засновано у 2009 році. Кампуси розташовані в містах Клеве та Камп-Лінтфорт. Наразі у ньому навчається понад 7300 студентів. Університет пропонує 25 курсів бакалаврату та одинадцять магістерських курсів у галузі природничих наук, економіки та технологій, а також у галузі соціальних та наук про здоров’я. На всіх курсах також викладаються основи ділового адміністрування та права, так звані соціальні навички (презентація та спілкування, управління проєктами, соціальна та міжкультурна компетентність та управління конфліктами).
Україно – німецька літня школа «Побудова стійкої економіки після кризи» (проєкт DAAD «Україна цифрова») відбулася у жовтні 2023 р.