Чому в Харкові повинна з’явитися станція метро «Політехнічна»?

Численний колектив Національного технічного університету «ХПІ» звертається  до громадськості Харкова, представників топонімічної комісії міста, мерії м. Харкова з пропозицією перейменувати станцію метро «Пушкінська» на «Політехнічну». Саме в цьому районі Харкова виник перший у Східній Україні технічний університет, тут зароджувалась технічна еліта міста, здобували освіту вчені, будівельники, промисловці, інженери, які сформували сьогоднішній вигляд Харкова.

Справді, саме Харківський практичний технологічний інститут (зараз НТУ «ХПІ»), заснований у 1885 році, став фундатором промислового та економічного розвитку Харкова. Без нього не виникли б визитівки міста: ХТЗ, Турбоатом, Електроважмаш, ХЕМЗ і не  з’ явились би такі виші, як ХНУРЕ, ХАІ та  інші.

Крім того, без інженерної освіти складно було б уявити Харків: політехніки провели електрику, створили потужну енергосистему, збудували підприємства, розробили безліч технічних рішень. Так, будівництво метро у Харкові ініціювали вчені- політехніки. Крім того, більша частина випускників ХПІ сьогодні працює в інженерному складі АТ «Харківобленерго», який  в нинішніх скрутних воєнних умовах успішно відновлює електропостачання в районах Харківській області та  Харкова, що страждають від бомбардувань рф. “Українські енергетичні машини” (Турбоатом) – підприємство, яке створено «руками» інженерів-політехніків, сьогодні працює, забезпечуючи енергетичний фронт країни. Наші танкісти Інституту танкових військ НТУ «ХПІ» з 2014 року боронять країну на полі бою та ремонтують складну воєнну техніку. І сьогодні саме технічна освіта зможе допомогти відбудувати країну. Це внесок у майбутнє!

Щодо інших назв, запропонованих громадськістю… Ми  з великою пошаною ставимося до персони Ярослава Мудрого, але вона вже була увічнена у Харкові вулицею з такою назвою та університетом, що носить ім’я цієї історичної постаті. А станція метро «Європейська», гадаємо, найближчим часом має бути у Харкові. І це буде нова станція, збудована після нашої перемоги.

Запрошуємо вас підтримати нашу ініціативу та перейменувати станцію метро «Пушкінська» на станцію метро «Політехнічна», щоб відзначити внесок харківських політехніків в історію, сьогодення та, сподіваємось, велике  майбутнє Харкова.

Підтримати ініціативу Харківського  Політеху можна  за посиланнями: https://t.me/sq_news/32506

і тут.

 

 

До речі, станція метро «Політехнічна» вже пропонувалась проєктувальниками метрополітену, її можна побачити на схемі ліній Харківської підземки 1972 року, є й варіант назви станції «ХПІ» (  1967 рік) , щоправда російською мовою. Напевно, партійне керівництво СРСР не дало реалізуватися цій ініціативі.