Науковці ХПІ презентували сучасні розробки Харківського Політеху в Румунії

Викладачі Харківського Політеху прочитали курс лекцій студентам Національного університету науки та технологій «Політехніка Бухаресту» (Румунія). Професор Андрій Роговий та доцентка Ірина Гречка презентували сучасні розробки та результати наукових досліджень вчених НТУ «ХПІ». Метою візиту науковців Харківського Політеху до румунського університету став академічний обмін знаннями в галузі гідравлічних машин, гідрокінетичних турбін та вихорокамерних нагнітачів. Поїздка викладачів кафедр гідравлічних машин та теорії і систем автоматизованого проєктування механізмів і машин ХПІ до Румунії відбулася у рамках програми академічної мобільності ERASMUS+.

Завідувач кафедри гідравлічних машин імені Г.Ф. Проскури професор Андрій Роговий і доцентка кафедри теорії і систем автоматизованого проєктування механізмів і машин Навчально-наукового інституту механічної інженерії і транспорту ХПІ Ірина Гречка зустрілися зі студентами та викладачами кафедри гідравліки, гідравлічних машин та інженерії навколишнього середовища Національного університету науки та технологій «Політехніка Бухаресту» (Universitatea Politehnica din București, Румунія). Науковці Харківського Політеху провели лекційні заняття, присвячені розробці гідравлічних машин, гідрокінетичних турбін та вихорокамерних нагнітачів. Майбутні інженери, які навчаються за освітніми програмами «Гідроенергетика», «Енергетичні та екологічні технології» і «Гідравлічні й пневматичні машини та системи», могли отримати вичерпну відповідь на свої запитання.

Так, вчені ХПІ обмінялися науковими думками та викладацьким досвідом зі своїми румунськими колегами: доцентом Андрієм Драгоміреску, професорами Адріаном Чоканеа, Кармен Анка Сафта, Санда Будеа та Миколою Василємю. Були обговорені подальші спільні наукові дослідження та публікації, перспективи співробітництва у сфері виробничої практики і стажування студентів Харківського Політеху в Румунії.

Довідка:

Політехнічний університет Бухареста (Universitatea Politehnica din București) – найбільший технічний вищий навчальний заклад в Румунії. У 1818 році був започаткований як «Вища школа для інженерів геодезії» з навчанням румунською мовою. У 1938 році до складу цього навчального закладу увійшли окремі, раніше самостійні, спеціалізовані в областях архітектури, промислової, сільськогосподарської та харчової хімії навчальні заклади.

ЕРАЗМУС+ – Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. Мета програми –підтримка освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси.