Науковці ХПІ пройшли стажування в Чехії по програмі ERASMUS

Вчені Харківського Політеху пройшли тижневе стажування у лабораторіях і навчальних класах Університету західної Богемії у Пльзені (Чехія). Метою візиту науковців ХПІ до чеського закладу вищої освіти став академічний обмін знаннями у галузі технологічних процесів та методів обробки матеріалів. Поїздка викладачів кафедри технології машинобудування і металорізальних верстатів Харківського Політеху до Чехії відбулася у рамках програми академічної мобільності ERASMUS+.

Викладачі кафедри технології машинобудування і металорізальних верстатів Навчально-наукового інституту механічної інженерії і транспорту НТУ «ХПІ»: професори Сергій Добротворський, Геннадій Хавін та доценти Євгенія Басова, Марина Іванова пройшли стажування у лабораторіях і навчальних класах Університету західної Богемії у Пльзені (Чехія). Вони провели насичений науково-дискусійний тиждень із колегами з інженерно-механічного факультету чеського закладу вищої освіти.

Так, з метою подальшої організації та проведення спільних наукових досліджень та проєктів вчені Харківського Політеху ознайомилися з технологічним обладнанням лабораторій. Науковці ХПІ оцінили досвід своїх колег у застосуванні сучасних методів технологічної підготовки виробництва, технологічної підготовки матеріально-технічного забезпечення, управління якістю виготовлення авіаційної і автомобільної техніки, інновацій в застосуванні методів лезвійного та енергетичного оброблення матеріалів тощо.

Набуті знання та досвід викладачі НТУ «ХПІ» планують використати на своїх заняттях за освітніми програмами «Технологічні і логістичні системи в машинобудуванні» (спеціальність 131 – Прикладна механіка) та «Машини і обладнання для технологічних процесів» (спеціальність 133 – Галузеве машинобудування) вже в 2024-2025 навчальному році.

Науковці Харківського Політеху обговорили з чеськими колегами перспективи розвитку науки і технічної освіти, обмінялися викладацьким досвідом з професорами Міланом Едлом, Яном Джехором, Яном Здебором, доцентами Мартіном Мелічаром, Мірославом Жетеком тощо.

Мова йшла і про подальші спільні наукові дослідження та публікації, перспективи співробітництва у сфері стажування студентів ХПІ в Чехії вже з вересня 2024 року.

 

Довідка:

Університет західної Богемії у Пльзені був заснований у 1991 році, і сьогодні є одним із найуспішніших закладів вищої освіти Чеської Республіки. Університет має 9 факультетів, 60 кафедр та понад 30 спеціальностей. В ньому навчається  понад п’ятнадцять тисяч студентів.

ERASMUS+ – Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. Її мета – підтримка освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма забезпечує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси.