Студенти ХПІ вп’яте стали чемпіонами Міжнародної олімпіади з ІТ

НТУ «ХПІ» посів перше загальнокомандне місце серед закладів вищої освіти у фіналі Міжнародної студентської олімпіади у сфері інформаційних технологій «IT-Universe-2024». Харківські політехніки стали чемпіонами цього турніру вже вп’яте. У фінал  турніру пройшли 15 студентів різних кафедр Харківського Політеху. Загалом учасниками фіналу стали майже 200 студентів із 30-ти закладів освіти.

Так, у конкурсі «Розробка мобільних застосунків» Міжнародної студентської олімпіади у сфері інформаційних технологій «IT-Universe-2024» перше місце здобула команда студентів кафедри комп’ютерної інженерії та програмування (КІП) Навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій ХПІ. Робота «AR Multipl STOP» Єлизавети Бондаренко і Георгія Гряника була визнана найкращою серед всіх представлених у фіналі.

Відзначимо, що Георгій Гряник вже третій рік поспіль і втретє взагалі стає переможцем цього конкурсу олімпіади. Він продемонстрував реальне функціонування своєї розробки на високому професійному рівні та показав найкращий результат, набравши максимальні п’ять балів. Крім того, чемпіон турніру увійшов до «десятки» найсильніших у конкурсі «Адміністрування Linux». За перемогу студенти ХПІ отримали дипломи та приз від спонсорів – подарункові сертифікати у розмірі 3000 гривень. Керівниця команди-переможниці – професорка кафедри комп’ютерної інженерії та програмування ХПІ Олена Черних.

Друге місце у конкурсі «Розробка мобільних застосунків» «IT-Universe-2024» посіла також команда студентів кафедри КІП Харківського Політеху у складі Богдана Якілевського та Андрія Калашникова. Їх робота «FurniCrush» набрала три бали із п’яти можливих. Студенти отримали дипломи та приз від спонсорів – подарункові сертифікати у розмірі 1000 гривень. Науковий керівник команди – старший викладач кафедри КІП Сергій Межерицький.

У конкурсі «Дизайн маркетингових матеріалів для реклами нового бізнесу» Міжнародної студентської олімпіади у сфері інформаційних технологій «IT-Universe-2024» 3-є місце зайняли студенти кафедри комп’ютерної інженерії та програмування ХПІ Ольга Ільченко та Ярослав Хорло. У фіналі вони представили свою роботу «Дизайн маркетингових матеріалів для магазину «Your Paws». Студенти отримали дипломи та приз від спонсорів – подарункові сертифікати у розмірі 500 грн. Керівник команди – старший викладач Сергій Межерицький. Ще одна розробка представників кафедри КІП Харківського Політеху Максима Колісніченка та Єлизавети Бондаренко «Лого Компанії» посіла 6-е місце. Керівниця – професорка кафедри КІП Олена Черних.

У конкурсі «Вирішення практичних задач із застосуванням штучного інтелекту» «IT-Universe-2024» 2-е місце здобула команда студентів кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем ХПІ та кафедри математичного моделювання та інтелектуальних обчислень в інженерії Навчально-наукового інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики ХПІ у складі Марка Гімонова та Іллі Говорухи відповідно. У фіналі вони представили свою роботу «Розробка системи виявлення та класифікації наземних вибухонебезпечних предметів за допомогою машинного навчання (MineGuard)». Студенти отримали дипломи та приз від спонсорів – подарункові сертифікати у розмірі 1000 грн. Наукові керівники розробки – доцент кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем ХПІ Володимир Мєтєльов, завiдувач кафедри математичного моделювання та інтелектуальних обчислень в інженерії ХПІ доцент Олексій Водка.

Були попередньо запрошені до фіналу цього конкурсу і студенти кафедри програмної інженерії та інтелектуальних технологій управління ім. А. В. Дабагяна ХПІ Даніїл Дунай, Руслан Кукуєв та кафедри системного аналізу та інформаційно-аналітичних технологій ХПІ Стівен Кіммел для презентації своєї роботи «Система розпізнавання емоцій». Ще одна команда студентів кафедри комп’ютерної інженерії та програмування ХПІ – Микола Свіщев і Сергій Іващук хоча і не потрапила цього року до фіналу олімпіади, але у наступному році націлена на вдалий виступ на турнірі. Свою роботу «Music Equalization System – система еквалізації музики AI» вони виконали під керівництвом старшого викладача Сергія Межерицького.

У конкурсі «Управління ІТ-проєктами» Міжнародної студентської олімпіади у сфері інформаційних технологій «IT-Universe-2024» взяли участь 24 студенти з різних закладів освіти. Студентка кафедри управління проєктами в інформаційних технологіях ХПІ Ангеліна Данилова посіла 2-е місце, набравши 94 бали, відставши від переможця всього на 3 пункти. Вона отримала диплом та приз від спонсорів – сертифікат у розмірі 2000 грн. Наукова керівниця студентки-призерки – завідувачка кафедри управління проєктами в інформаційних технологіях ХПІ професорка Марина Гринченко.

Переможцем конкурсу «Адміністрування Linux» став студент кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем ХПІ Денис Бондар. Він був нагороджений дипломом та призом від спонсорів – сертифікатом у розмірі 5000 грн. Наукова керівниця чемпіона – доцентка кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем ХПІ Оксана Татарінова. 3-є місце здобула студентка кафедри комп’ютерної інженерії та програмування Харківського Політеху Єлизавета Бондаренко, яка отримала диплом та сертифікат у розмірі 1000 грн. Координатор та тренер студентки-призерки – асистент кафедри комп’ютерної інженерії та програмування Віктор Челак. До «сімки» найсильніших конкурсу увійшов також студент кафедри автоматики та управління в технічних системах ХПІ Олександр Шалімов.

За підсумками олімпіади «IT-Universe-2024», НТУ «ХПІ» виборов перше загальнокомандне місце серед закладів вищої освіти – учасників конкурсу. Ментором та офіційним відповідальним представником студентів ХПІ був старший викладач кафедри комп’ютерної інженерії та програмування Сергій Межерицький, обов’язки його помічника виконував асистент цієї ж кафедри Віктор Челак.

Зазначимо, що за весь період участі у Міжнародній студентській олімпіаді у сфері інформаційних технологій «IT-Universe», починаючи з 2014 року, Харківський Політех вже вп’яте (2017, 2019, 2021, 2023 та 2024 роки) став переможцем цього престижного турніру у командному заліку, а кафедра комп’ютерної інженерії та програмування – лідером за кількістю представлених розробок та призових місць у фіналах змагань.

Диплом НТУ ХПІ Диплом Гряник Г.В Грамота Межерицький С.Г Диплом Бондар Д.С Диплом Бондаренко Є.К. 1 Диплом Гімонов М.М Диплом Говоруха І.В Диплом Данилова А.В Диплом Ільченко О.Ю Диплом Калашніков А.І Диплом Хорло Я.М Диплом Якілевський Б.О Диплом Бондаренко Є.К. 2 (1)

Довідка:

ХІV сезон Міжнародної студентської олімпіади у сфері інформаційних технологій «IT-Universe» стартував 15 лютого 2024 року. Протягом майже двох місяців понад 450 студентів із більш як 40 закладів освіти змагалися за право зустрітися у фіналі, який відбувся у дистанційному форматі з 8 по 15 червня. Взяти участь у 13 конкурсах фіналу було запрошено майже 200 студентів із 30 ЗВО. Фінал «IT-Universe–2024» проходив у форматі відеоконференцій та онлайн змагань. 20 червня 2024 року було підбито підсумки «IT-Universe–2024» та оголошено результати, які опубліковані на офіційному сайті олімпіади https://www.it-universe.org.

Міжнародна студентська олімпіада у сфері інформаційних технологій «IT-Universe–2024» відбулася за підтримки Міністерства освіти та науки України. Учасники від НТУ «ХПІ» – представники кафедри комп’ютерної інженерії та програмування, кафедри програмної інженерії та інтелектуальних технологій управління ім. А. В. Дабагяна, кафедри системного аналізу та інформаційно-аналітичних технологій, кафедри управління проєктами в інформаційних технологіях Навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій; кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем, кафедри математичного моделювання та інтелектуальних обчислень в інженерії і кафедри автоматики і управління в технічних системах Навчально-наукового інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики. У відбіркових змаганнях 13-ти конкурсів олімпіади взяли участь вісімнадцять студентів НТУ «ХПІ», а у фінал, за результатами відбору, офіційно було запрошено п’ятнадцять харківських політехніків.

«IT-Universe» окремо розпочала свою роботу у 2014 році паралельно з Міжнародною студентською олімпіадою у галузі інформаційних технологій «IT-Planet», з якою вона співпрацювала з 2010 по 2013 роки. Сьогодні учасниками олімпіади «IT-Universe» переважно є студенти українських вишів. Це соціальний некомерційний проєкт, спрямований на створення екосистеми для студентів, вишів та IT-компаній.