ХПІ розвиває співпрацю з університетом Словаччини за програмою Erasmus+

Науковиці Харківського Політеху приєдналися до міжнародного тижня програми Erasmus+, приуроченого до 20-річчя Братиславського університету економіки та менеджменту (Словаччина).  Вони взяли участь у воркшопах та дискусіях на тему «Інноваційні горизонти: інтеграція глобальної зʼєднаності та штучного інтелекту в сучасну університетську освіту». Викладачки ХПІ провели лекційні і практичні заняття, розповіли про власний досвід впровадження у навчальний процес сучасних цифрових інструментів, презентували проєкти «Інноваційний кампус» та Стартап-центр «Spark» ХПІ. Під час заходів обговорювалися питання продовження співпраці та відновлення програми подвійних дипломів між  НТУ «ХПІ» та Братиславським університетом. Подія об’єднала викладачів та дослідників з університетів України, Словаччини, Португалії, Болгарії та  Грузії. 

Професорка кафедри системного аналізу та інформаційно-аналітичних технологій Тетяна Александрова, завідувачка кафедри інформаційних систем та технологій професорка Олена Нікуліна, завідувачка кафедри управління проєктами в інформаційних технологіях професорка Марина Гринченко та координаторка програм академічної мобільності і подвійних дипломів між НТУ «ХПІ» та Братиславським університетом економіки та менеджменту (БУЕМ, Словаччина) старша викладачка кафедри програмної інженерії та інтелектуальних технологій управління Оксана Іващенко взяли участь у міжнародному тижні програми Erasmus+. Захід був приурочений до 20-річчя Братиславського університету.

Науковиці Навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій НТУ «ХПІ»приєдналися до воркшопів та дискусій на тему «Інноваційні горизонти: інтеграція глобальної зʼєднаності та штучного інтелекту в сучасну університетську освіту». Так, професорка ХПІ Марина Гринченко розповіла зарубіжним колегам про впровадження сучасних цифрових інструментів у навчальний процес Харківського Політеху. Вона відзначила, що одним із ключових кроків стало запровадження корпоративної системи MS Office 365, яка забезпечує університет багатофункціональним середовищем для дистанційної освіти. Зі свого боку професорка Олена Нікуліна презентувала «Інноваційний кампус НТУ «ХПІ» — перший і єдиний проєкт в Україні на базі державного закладу вищої освіти, який об’єднує IT-навчання, школу підприємництва та коворкінг. Практичним досвідом навчання та реалізації власних проєктів у межах цієї програми поділився студент НТУ «ХПІ» Іван Лисенко.

Викладачки ХПІ провели лекційні і практичні заняття для студентів Братиславського університету. Так, одна із лекцій професорки Тетяни Александрової була присвячена проєкту Стартап-центр «Spark» НТУ «ХПІ», діяльність якого спрямована на формування інноваційного мислення у студентів, викладачів і молодих науковців, на створення сприятливих умов для запуску стартапів. На лекції науковиці ХПІ  Марини Гринченко йшла мова про «Project Life Cycle, Risk Management in Projects». Вона акцентувала увагу на важливості чіткого планування та контролю на кожному етапі проєкту, навела приклади реалізації стартапів.  Зі свого боку   викладачка Олена Нікуліна розповіла про розробку «Use Case Diagrams та Interaction Diagrams». Заняття було проведено у форматі гри: студенти-менеджери виступали замовниками програмного застосунку, а студенти ІТ-спеціальностей під керівництвом лекторки ХПІ розробляли діаграми за допомогою Unified Modeling Language. У результаті було створено функціонал програмного забезпечення, необхідний для маркетологів. Активну участь у цьому захоплюючому заході взяли учасники програми Erasmus+ – студенти Харківського Політеху Ганна Губа та Іван Лисенко.

Президент Лісабонської школи бухгалтерського обліку та адміністрації, Лісабонського університету Лусіада (Португалія) доктор філософії з менеджменту Педро Пінейро провів цікавий воркшоп, присвячений використанню нових інтегрованих цифрових інструментів штучного інтелекту (ШІ) з метою підвищення залученості студентів і покращення результатів їх навчання. Між вченим та науковицями НТУ «ХПІ» була досягнута домовленість про подальшу співпрацю. Невдовзі, наприклад, Педро Пінейро прочитає лекцію «Інструменти на основі ШІ для підвищення продуктивності досліджень» для аспірантів ХПІ.

Однією із важливих подій візиту викладачок Харківського Політеху до БУЕМ стала їх зустріч з ректором цього закладу вищої освіти PhD MBA доцентом Любошем Цибаком. Були обговорені питання продовження роботи за програмою Erasmus+ та відновлення проєкту подвійних дипломів між НТУ «ХПІ» і БУЕМ. Ректор Братиславського університету економіки та менеджменту відзначив нагородою  Харківський Політех «за розвиток інноваційної діяльності у вищій освіті та тривалу співпрацю у сфері науки й освіти».

Довідка:

Міжнародний тиждень програми Erasmus+ відбувся 25-29 листопада 2024 року у Братиславському університеті економіки та менеджменту (Словаччина). Подія була приурочена до 20-річчя цього закладу вищої освіти.

За два десятиріччя свого існування Братиславський університет економіки та менеджменту випустив понад 20000 студентів. Співпраця НТУ «ХПІ і БУЕМ розпочалася у 2018 році. У 2019-му було підписано договір та угоду щодо відкриття спільної магістерської програми. Шість студентів Харківського Політеху вже отримали дипломи двох університетів-партнерів і працюють у словацьких і міжнародних ІТ-компаніях. 

З 2021 року реалізується співпраця за програмою Erasmus+: чотири викладачі ХПІ взяли участь у короткострокових обмінах, один аспірант пройшов стажування, сім студентів долучилися до цієї програми.

Поділитись: