Професор з Португалії розповів аспірантам ХПІ про можливості штучного інтелекту

Онлайн-лекція «Інструменти на основі штучного інтелекту для підвищення продуктивності досліджень» відбулась для аспірантів Національного технічного університету «ХПІ».  Ії провів президент Лісабонської школи бухгалтерського обліку та адміністрації, доктор філософії з менеджменту Лісабонського університету Лусіада Педро Пінейро (Pedro Pinheiro). Близько 40 молодих науковців-політехніків дізналися про те, як можна ефективно застосовувати можливості штучного інтелекту у своїх дослідженнях, а ХПІ розширив мережу європейських освітніх установ, яких цікавить співпраця з провідним українським технічним ЗВО.

До лекції Педро Пінейро «Інструменти на основі штучного інтелекту (ШІ) для підвищення продуктивності досліджень» приєдналося близько 40 аспірантів. Ініціатором та організатором заходу виступила завідувачка кафедри системного аналізу та інформаційно-аналітичних технологій професорка Тетяна Александрова, модератором завідувач кафедри програмної інженерії та інтелектуальних технологій управління доцент Андрій Копп. Спікер докладно розповів, як штучний інтелект змінює сучасний дослідницький світ. Він поділився власним досвідом з того, як нейромережі на базі ШІ трансформують підходи до наукових досліджень, відкриваючи нові можливості для вчених. Експерт з Португалії також детально оглянув  сучасні інструменти Artificial Intelligence (АІ), що значно полегшують аналіз даних та автоматизують рутинні процеси. Учасники ознайомилися з практичними кейсами застосування ШІ в дослідницькій роботі та отримали поради від професора щодо інтеграції AI-технологій у наукові проєкти. Для аспірантів Харківського Політеху це стало гарною можливістю дізнатися про сучасні технології, які допоможуть зробити їх майбутні дослідження ефективнішими. Всі, кого також цікавлять можливості АІ, можуть подивитися відеозапис лекції.

Запрошення Педро Пінейро, як одного з провідних експертів в галузі штучного інтелекту, відбулося завдяки ініціативі заступниці директора ННІ комп’ютерних наук та інформаційних технологій з наукової роботи Тетяни Александрової та завідувача відділом аспірантури НТУ «ХПІ» Віктора Шайди. Педро Пінейро став одним з активних учасників міжнародного тижня програми Erasmus+, приуроченого до 20-річчя Братиславського університету економіки та менеджменту (Словаччина), у якому також взяли участь науковиці Харківського політехнічного інституту: завідувачка кафедри системного аналізу та інформаційно-аналітичних технологій професорка Тетяна Александрова і завідувачка кафедри управління проєктами в інформаційних технологіях професорка Марина Гринченко.

Співробітництво Професора Пінейро з НТУ «ХПІ» буде продовжуватися,  тож ця зустріч стане новим кроком у міжнародній співпраці Харківського Політеху з європейськими ЗВО і розширить географію університетів-партнерів.

Довідка:

Лісабонська школа бухгалтерського обліку та адміністрації (Lisbon Accounting and Business School)  складова частина Політехнічного університету Лісабону (Politécnico de Lisboa), заснованого у 1985 році. В ньому навчаються португальські та іноземні студенти за затребуваними програмами бакалаврату.

Президент Лісабонської школи бухгалтерського обліку та адміністрації професор Педро Пінейро (Pedro Pinheiro) також має ступінь доктора філософії з менеджменту Лісабонського університету Лусіада (University of Lisbon). Цей ЗВО згідно рейтингу QS World University Rankings є провідним португальським університетом.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – один із провідних та найбільших технічних ЗВО України, заснований у 1885 році. Сьогодні НТУ «ХПІ» – це 10 навчально-наукових інститутів, 103 кафедри, де навчаються понад 15 тисяч студентів. Харківський Політех — у топ-5 університетів України, входить до міжнародних рейтингів. У 2010 році НТУ «ХПІ» набув статусу дослідницького національного університету. У 2022 році унікальна програма підготовки IT-фахівців Innovation Campus НТУ «ХПІ» удостоєна світового «срібла» в галузі освіти.

Поділитись: