Інтернет речей

Кожевніков Георгій Костянтинович Завiдувач кафедри

Кожевніков Георгій Костянтинович


Сайт кафедри

Про кафедру

Кафедра була заснована у 2009 році і з 2017 року готує фахівців за ІТ-спеціальністю нового покоління: «Програмне забезпечення інформаційних технологій Інтернету речей» (Конкурсна пропозиція: «Прикладна комп’ютерна інженерія»).

Тренд інтернету речей зараз набирає все більшої популярності і у нашої спеціальності чудове майбутнє. Вже 44% малюків користуються інтелектуальними пристроями, підключеними до Інтернету. Молодь купує фітнес-браслети, літні люди кардіостимулятори, а ще розумні будинки, офіси, підприємства і місця. У підсумку ми отримуємо Інтернет речей (Internet of Things, скорочено IoT) – глобальну мережу підключених до Інтернету фізичних пристроїв «речей», оснащених сенсорами, датчиками і пристроями передачі інформації. Всі ці пристрої в сумі формують величезні обсяги інформації, для обробки яких необхідні інтелектуальні системи аналізу даних.

Протягом 4 років студенти отримують на нашій кафедрі базову вищу освіту і навчаються за бакалаврською програмою, яка містить фундаментальну і професійно-орієнтовану підготовку. Ми навчаємо наших студентів:

  • розробляти мобільні сервіси і loT-системи для розумних будинків і міст, транспортних систем і кібервиробництв (платформа industry 4.0);
  • проектувати і розробляти системи інтелектуального аналізу та обробки даних з використанням хмарних технологій;
  • програмувати різноманітні додатки для мобільних пристроїв.

Студенти на кафедрі вивчають спеціальні курси в рамках Академії Cisco, за якими отримують сертифікати Cisco. Таким чином вони закінчують навчання сертифікованими спеціалістами.

Випускники кафедри отримують всі необхідні знання для роботи програмістами, інженерами QA, інженерами баз даних, системними адміністраторами тощо.

На кафедрі викладають 3 доктори і 6 кандидатів технічних наук, 30% викладачів кафедри – співробітники ІТ компаній, 40% – інструктори Академії Cisco. Серед наших викладачів багато практиків, які працюють в ІТ компаніях і займаються перепідготовкою персоналу цих компаній, багато теоретиків, які мають дипломи різного ступеня, в тому числі і дипломи Оксфордського Наукового Союзу. Наш колектив – це сплав енергії і молодості, досвіду і майстерності. Наше гасло:

МИ НЕ ЛІТАЄМО В ХМАРАХ, МИ В НИХ ПРАЦЮЄМО І НАВЧАЄМО!

На базі кафедри проводить зовнішні тренінги одна з найбільших ІТ-компаній Харкова – ЕРАМ. Студенти нашої кафедри запрошуються на ці тренінги після третього курсу. Після успішного проходження тренінгів наші студенти мають гарантоване місце працевлаштування в ІТ-компанії ЕРАМ.

Пройдіться віртуальним туром кафедрою РІСХТ, завітайте на наш YouTube канал кафедри РІСХТ і подивіться презентацію про нашу кафедру, мультфільм про нашого студента, який створили наші студенти

Ви побачите в яких чудових аудиторіях ви будете навчатися.

Ви дізнаєтеся про програми Академії Cisco, за якими ми навчаємо студентів і після закінчення навчання вони виходять від нас сертифікованими фахівцями.

Ви дізнаєтеся про нашу співпрацю з однією з найбільших IT-компаній Харкова – EPAM.

Наша кафедра належить до рейтингового престижного ЗВО, має сучасну матеріальну базу і кваліфікованих викладачів, тісно співпрацює з ІТ компаніями.

Приходьте до нас і ми:

ЗРОБИМО НАШУ ПЛАНЕТУ РОЗУМНОЮ РАЗОМ!

Наші контакти: Телефон – (057) 707-66-28, (067)-123-97-18, (050) 776-88-79
Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 79-2, 1 поверх.

Науковi напрями

  • Розробка прикладного програмного забезпечення систем підтримки Інтернету речей.
  • Розробка математичних методів і програмна реалізація інтелектуальних систем прийняття рішень.
  • Розробка прикладного програмного забезпечення для вирішення практичних завдань в техніці, економіці, медицині тощо.

Спеціальність, освітня програма

  • Спеціальність – «Комп’ютерна інженерія».
  • Конкурсна пропозиція – «Прикладна комп’ютерна інженерія».
  • Спеціалізація – «Програмне забезпечення інформаційних технологій Інтернету речей».