Про кафедру
Кафедра педагогіки та психології управління соціальними системами ім. акад. І.А. Зязюна була створена у 2000 році з метою удосконалення навчально-виховного процесу та розвитку в університеті психолого-педагогічного спрямування навчальної та науково-дослідної роботи лауреатом Державної премії України, член-кореспондентом Національної академії педагогічних наук України, доктором педагогічних наук, професором О.Г. Романовским, відомим фахівцем в Україні з проблем лідерства, педагогіки вищої школи, філософії та психології управління соціальними системами. Кафедра є першою та єдиною в Україні серед технічних ЗВО України, яка цілеспрямовано займається проблемами лідерства та управлінської підготовки на різних рівнях освіти. Наразі кафедру очолює докторка психологічних наук, професорка Підбуцька Ніна Вікторівна.
З 2000 року під керівництвом чл.-коресп. НАПН України, д.пед.н., проф. О.Г. Романовського функціонує наукова школа лідерства «Формування особистості лідера в науці, освіті, бізнесі».
Міжнародні зв’язки. Кафедра встановила тісні й плідні наукові зв’язки з університетами Великобританії, Румунії, Польщі, Болгарії, Латвійської республіки. Співробітництво відбувається в рамках співпраці із British Council; польським університетом SWPS; Балтійською Міжнародною Академію (Латвія); University of Petrosani (Румунія), а також в рамках міжнародного Проєкту ELITE TEMPUS.
Освітній процес. Кафедра здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійними програмами:
«Психологія» першого та другого рівня вищої освіти (бакалавр та магістр);
«Соціальна робота» першого та «Соціальне забезпечення» другого рівня вищої освіти (бакалавр та магістр);
«Педагогіка вищої школи другого рівня вищої освіти (магістр).
З 2001 року на кафедрі педагогіки і психології управління соціальними системами ім. акад. І.А. Зязюна відкрито аспірантуру зі спеціальності 13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти (педагогічні науки), яку у зв’язку з реформуванням освітньо-наукової галузі у 2016 році було трансформовано у освітню-наукову програму підготовки докторів філософії «Освітні, педагогічні науки» (спеціальність 011).
Професійна підготовка здійснюється як для студентів України, так й для іноземних студентів. На програмах створені всі умови для міжкультурного обміну через навчання студентів з різних країн (Туреччина, Марокко, Туніс, Нігерія,Кот-д’Івуар, Еквадор). Усі дисципліни викладаються докторами наук, та кандидатами що мають рівень англійської не нижче B2 (Upper Intermediate).
Навчання студентів. Студенти кафедри приймають активну участь у освітньому та науковому процесах. Студенти мають можливість впливати на зміст та викладання освітніх програм: регулярно проводяться опитування щодо якості викладання та змісту навчання; на основі побажань студентів вносяться зміни, що дозволяє зробити дисципліни більш сучасними. Студенти активно проводять: психологічні тренінги; онлайн-консультації в рамках діяльності соціально-психологічної служби; онлайн-стріми з популяризації практик здорового психологічного життя. Під керівництвом провідних науковців кафедри функціонують 8 студентських наукових гуртків, де студенти можуть реалізовувати найсміливіші наукові ідеї та займати призові місця в наукових конкурсах та конференціях; «Наукова школа академіка І.А. Зязюна у його соратниках та учнях», «Лідери ХХI століття. Формування особистості харизматичного лідера на основі гуманітарних технологій», «Психолого-педагогічні аспекти формування управлінського потенціалу сучасної молоді: теорія і практика» та ін.
Співробітниками кафедри було розроблено на запатентовано чат-бот Elomia. Крім того на кафедрі розроблені та впроваджені у освітній процес унікальні, єдині в Україні навчальні дисципліни (Теорія та практика формування лідера, Психологія досягнення успіху, Візуальна психодіагностика та ін.)
Працевлаштування. Випускники кафедри мають широкі можливості працевлаштування: власний кабінет, приватна практика; консультування та психотерапія в кризових центрах; розвиток управлінських технологій в організації; освітня сфера; служба по персоналу або HR-підрозділ; психологічна реабілітація військових та цивільного населення; реклама, PR та політика; консалтингові агентства; заклади соціального захисту (соціальні служби, служби у справах дітей, територіальні центри надання соцпослуг, центри зайнятості, центри соціально психологічної реабілітації дітей); структури Міністерства внутрішніх справ України, заклади пенітенціарної системи; громадські та міжнародні організації соціальної спрямованості.
Наші контакти:
Кафедра розташована в корпусе У2, 2 поверх, НТУ «ХПІ»
Телефон:
+38 (063) 400-05-45
+380 95 315 91 08 (Телеграм, вайбер)
Facebook: https://www.facebook.com/ppuss
Instagram: https://www.instagram.com/ppuss_ntu_khpi/
Науковi напрями
Основними науковими напрямами кафедри є:
- розвиток лідерських якостей особистості;
- педагогічне лідерство;
- психолого-педагогічні проблеми організації управлінської підготовки у ЗВО;
- формування резильєнтності особистості;
- розвиток конфліктологічної культури особистості та ін.
Спеціальність, освітня програма
- Галузь знань 05 Соціальні та поведінкові науки. Спеціальність 053 «Психологія» першого та другого рівня вищої освіти (бакалавр та магістр) (денна, заочна форма навчання; укр. та англ. мовою)
- Спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки» другого магістерського рівня вищої освіти (денна, заочна форма навчання; укр. та англ. мовою)
- Галузь знань 23 «Соціальна робота», спеціальність 231«Соціальна робота» першого бакалаврського рівня вищої освіти (денна, заочна форма навчання).
- Галузь знань 23 «Соціальна робота», спеціальність 231«Соціальне забезпечення» другого магістерського рівня вищої освіти (денна, заочна форма навчання)
- Аспірантура 011 «Освітні, педагогічні науки»
- Аспірантура 053 Психологія