Зварювання

Лузан Сергій Олексійович Завiдувач кафедри

Лузан Сергій Олексійович


Сайт кафедри

Про кафедру

Кафедра «Зварювання» була започаткована в 2010р. ЇЇ утворення було зумовлено проханням ведучих підприємств – флагманів економіки України ОАО – «Турбоатом», ОАО – «Електроважмаш», ОАО – Харківський турбінний завод, ГП – завод ім. Малишева, ОАО – Харківський авіаційний завод та ін. які відчувають гостру потребу в інженерних кадрах зварювального профілю. Ініціював створення кафедри «Зварювання» особисто академік Б.Є. Патон. Кафедра плідно співпрацює по виконанню наукових досліджень з підприємствами енергетичного профілю, а також з ІЕЗ ім. Е.О. Патона НАН України, Інститутом монокристалів НКТ НАН України, Інститутом проблем матеріалознавства ім. І.Н. Францевича НАН України та ін. На протязі 2-х років співпрацівники кафедри опублікували 25 наукових статей, отримали два Патенти України, приймали участь в роботі 14 Міжнародних конференцій та семінарів. Наукові розробки, виконані співпрацівниками кафедри, впроваджуються в енергетичне машинобудування на ТЕС та АЕС.

З цього року вперше на кафедрі відкрита підготовка бакалаврів за напрямом «Зварювання». Після 4-го року навчання бакалаври зі зварювання будуть продовжувати навчання для отримання звання спеціаліст або магістр зварювального виробництва.

Кафедра «Зварювання» проводить підготовку бакалаврів за напрямом Зварювання (спеціальність «Технологія та устаткування зварювання»).

Додаткова інформація може бути отримана за телефоном: (057)707-65-21, кафедра «Зварювання», учбовий корпус – 4, 3-й поверх, 70 аудиторія

Науковi напрями

Удосконалення технологічних процесів зварювання елементів паропровідних систем ТЕС і АЕС із теплостійких сталей для збільшення їх ресурсу експлуатації.

  • Фізико-хімічні процеси, які проходять в металі зварних з’єднань паропроводів, що довготривало експлуатуються в умовах повзучості і малоциклової втоми.
  • Пошкоджуваність зварних з’єднань паропроводів.

Спеціальність, освітня програма

  • Технологія та устаткування зварювання