Навчально-науковий медичний інститут

Пономарьов Володимир Іванович

Директор

Пономарьов Володимир Іванович


Сайт

Навчально-науковий медичний інститут (ННМІ) функціонує у складі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»), який є одним із найстаріших світових технічних ВУЗів (заснований у 1885 р.).

ННМІ cтворений відповідно до рішення Вченої ради Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» за наказом Ректора № 206 ОД від 30 квітня 2021 р. На підставі Наказу МОН № 202-л «Про ліцензування освітньої діяльності» від 13.10.21 р. отримано ліцензію на проведення освітньої діяльності у сфері післядипломної освіти (підвищення кваліфікації та інтернатура).

У складі ННМІ функціонують 14 кафедр:

Для якісного надання освітніх послуг ННМІ повністю забезпечений високопрофесійним професорсько-викладацьким складом та має повний перелік необхідного матеріально-технічного оснащення й клінічних баз.

Професорсько-викладацький склад ННМІ безперервно професійно розвивається і завжди в курсі останніх подій та новацій в галузі охорони здоров’я.

Клінічними базами для забезпечення освітньої діяльності є:
– ДП «Клінічний санаторій «Роща» ПрАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця».
– ТОВ «Мільнер-Медікал».
– ТОВ «Доктор Алекс».
– ТОВ «ОН Лаб».
– ТОВ «Медичний Центр БРІЮТ».
– ТОВ «Медичний центр фізичної реабілітації та спортивної медицини «КІНЕЗІО».
– ПАТ хіміко-фармацевтичний завод «Червона зірка».
– ПП ГК «Панацея».
– ТОВ «Аптека № 11».
– ТОВ «Бригід».
– ТОВ «Лік-Фарма».
– ТОВ «Медікал адванст».
– ТОВ «МЦ «Єва».
– ТОВ «Клініка малоінвазійної хірургії «ГРІН-КЛІНІК».
– ТОВ «МЦ ОН Клінік Харків ПС».
– ТОВ «Орбіта-1».
– ТОВ «Сатурн-Фарм».
– ТОВ «Фіто-Про».
– ТОВ «ФК Магнолія».
– ТОВ «Центральна районна аптека № 166».
– ФОП «Дрозд Т. І.».
– ФОП «Кірік Г. А.»
– ФОП «Савченко З. Ю.»

Здійснюється підготовка лікарів-інтернів з різних спеціальностей; підготовка та перепідготовка лікарів та фармацевтів, а також удосконалення кваліфікації медичних працівників та фармацевтів за різними напрямами медичної та фармацевтичної діяльності, перелік яких постійно доповнюється та розширюється новими напрямками відповідно до сучасних вимог галузі охорони здоров’я. Підготовка, перепідготовка та удосконалення кваліфікації лікарів та фармацевтів (післядипломна освіта) здійснюється шляхом проведення наступних навчальних заходів: спеціалізація, стажування, навчання лікарів-інтернів (інтернатура), курси підвищення кваліфікації, цикли тематичного удосконалення (тематичне удосконалення).

Наші дипломи визнаються в усіх медичних та немедичних вітчизняних закладах та установах й країнах близького та далекого зарубіжжя.

Перелік документів для оформлення на курси підвищення кваліфікаціїї (спеціалізація, стажування, тематичне удосконалення):

 1. Копія паспорту.
 2. Копія ідентифікаційного коду.
 3. Копія диплому про вищу освіту.
 4. Копія диплому інтернатури.
 5. Копія сертифікату останньої спеціалізації.
 6. Копія трудової книжки.
 7. Фото (для сертифікату про проходження спеціалізації/стажування).
 8. Путівка.
 9. Клопотання з місця роботи.
 10. Трьохсторонній контракт (для осіб, навчання яких фінансує організація/установа).
 11. Довідка з відділу кадрів (для тих, хто суміщає проходження підвищення кваліфікації та роботу).

 

Компенсація вартості навчання (підвищення кваліфікації) для лікарів у Навчально-науковому медичному інституті НТУ «ХПІ»

ННМІ НТУ «ХПІ» запрошує слухачів скористатися можливістю Державної служби зайнятості України у сфері післядипломної медичної освіти за спеціальностями:

 • 222 «Медицина»;
 • 224 «Технології медичної діагностики та лікування»;
 • 226 «Фармація, промислова фармація».

Згідно з п.1 «Порядку видачи ваучерів» право на їх отримання мають (більш детально у Порядку видачі ваучерів за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/novyna/vauchery-na-navchannya-vidpovidi-na-pytannya):

Одноразове право на отримання документа, відповідно до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженого постановою КМУ від 20 березня 2013 р. № 207 (надалі – Порядок), мають:

 • громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого законодавством пенсійного віку;
 • звільнені зі служби в органах внутрішніх справ, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, органів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років;
 • звільнені з військової служби, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
 • внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
 • особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
 • особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
 • особи, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

Усі охочі повинні мати вищу медичну чи фармацевтичну освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.

Згідно з п. 5 «Порядку видачі ваучерів вартість ваучера» встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на час публікації приблизно 27000 грн), визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу.

Враховуючи конкурентоспроможну цінову політику в ННМІ НТУ «ХПІ у сфері післядипломного медичного навчання лікарі, які відносяться до вище перелічених категорій мають право на отримання ваучерів і скористатися можливістю за державний кошт отримати нову лікарську спеціальність або підвищити свій професійній рівень.

Алгоритм дій:

 1. Обрати необхідний Вам освітній захід на сайті ННМІ НТУ «ХПІ» за посиланням: https://web.kpi.kharkov.ua/medicine/uk/planuyemi-na-2022-rik/
 2. Звернутися до вашого реґіонарного Центру Державної служби зайнятості України та виконати інструкції відповідного фахівця.
 3. Отримати необхідний ваучер на оплату освітньої послуги у сфері післядипломної освіти.
 4. Надати ваучер до ННМІ НТУ «ХПІ» при зарахуванні для переказу коштів в рахунок оплати освітньої послуги.
 5. Отримати необхідні Вам освітні послуги.