Програма НАТО – Україна в ХПІ

22 лютого 2018 року відбулася урочиста церемонія випуску слухачів, що пройшли навчання за програмою НАТО—Україна з перепідготовки військовослужбовців. Базою для занять став Міжгалузевий інститут післядипломної освіти НТУ «ХПІ». Навчання тривало протягом трьох місяців за напрямком підготовки «Сучасні технології інформаційних систем». Свідоцтва про успішне завершення курсу отримали 44 випускники.

Випускників привітали: проректор з науково-педагогічної роботи НТУ «ХПІ» професор Олександр Труш, менеджер програми НАТО—Україна з перепідготовки військовослужбовців Крістофер Штаудт та його заступник — Олександра Огороднікова, директор Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ «ХПІ» Юрій Паржин, заступник обласного військового комісара Харківського обласного військкомату підполковник Андрій Семенович, директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов.

Від імені голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної Олексій Максимов подякував партнерам з НАТО за надання консультативної та практичної допомоги у розбудові Збройних Сил України.

Під час заходу менеджер програми НАТО—Україна з перепідготовки військовослужбовців Крістофер Штаудт також привітав нову групу слухачів, які незабаром розпочнуть навчання за напрямком «Менеджмент та ділове адміністрування». «Вас навчатимуть високваліфіковані та досвідчені викладачі Міжгалузевого інституту післядипломної освіти ХПІ, з яким ми успішно співпрацюємо майже 10 років. У навчання ви інвестуєте свій час, тому ставтеся до цієї справи з особливою відповідальністю, аби нові знання, навички та інструменти, які ви отримаєте під час проходження цього курсу, допомогли вам бути більш конкурентоспроможними на цивільному ринку праці», — зазначив він.

Довідка:

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони у 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовим, або таким, котрі невдовзі будуть звільнені у запас.

З 2007 року, як відповідь на потреби ринку праці та у зв’язку із зростанням обсягу фінансування, було започатковано напрямок економічних дисциплін, що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

Мета Програми — підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін.

Подібні курси проходять в понад 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2018 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 800 осіб.

Наразі вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

Міжгалузевий інститут післядипломної освіти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» з 2009 року бере участь у програмах НАТО —Україна з перепідготовки (професійного навчання) та соціальної адаптації колишніх військовослужбовців, які звільнені в запас або відставку.

За цими програмами в м. Харкові, Харківській області та м. Полтаві вже підвищили кваліфікацію (за курсами «Комп’ютерні системи та мережі», «Менеджмент організацій», «Маркетинг  товарів та послуг») і отримали допомогу в працевлаштуванні понад 1200 осіб.