Варшава & Харків: Старт програми подвійних дипломів

НТУ «ХПІ» відвідали представники Варшавської Політехніки (WUT). Візит відбувся в рамках старту магістерської програми подвійних дипломів за напрямом «Mechanical Engineering» між НТУ «ХПІ» та WUT. Триденна робоча поїздка польської делегації передбачала ряд зустрічей: з керівництвом ХПІ і координаторами проекту, студентами-учасниками програми подвійних дипломів, інше.

Варшавську Політехніку представляли координатори програми подвійних дипломів Михайло Маковський та Дмитро Самойленко. Візит розпочався з обговорення наукової співпраці вишів на зустрічі з керівництвом НТУ «ХПІ».

Проректор ХПІ Андрій Марченко відмітив важливість таких візитів, оскільки на старті програми подвійних дипломів необхідно обговорити «дорожню карту» для перших студентів-учасників цього проекту. «Дуже раді, що ми від слів переходимо до справи. Потрібно докласти максимум зусиль, щоб реалізувати цей проект. Була довга підготовка, але зараз вже є результати і хороші перспективи», — наголосив Андрій Марченко.

Координаторами проекту від НТУ «ХПІ» виступили співробітники кафедри двигунів внутрішнього згоряння — завідувач кафедри Володимир Пильов та доцент Денис Мешков. «У цьому році набрана перша група з 14 українських студентів, які вступили на спеціальність «Енергетичне машинобудування» і вже у весняному семестрі поїдуть вчитися до Польщі. Така можливість є у студентів-магістрів не тільки нашого університету, а й інших університетів України», — розповідає Володимир Пильов. За словами Дениса Мешкова, при вступі до магістратури на спеціальність «Енергетичне машинобудування» (спеціалізація «Двигуни внутрішнього згоряння») студенти одночасно зараховуються відразу в два виші — ХПІ та WUT. Це дає їм можливість отримати два дипломи, а також мати доступ до бібліотечних ресурсів двох університетів, брати участь у конференціях і семінарах, отримати довгострокову навчальну візу.

«Зараз завершується процес узгодження навчальних планів, оскільки академічний рік у Польщі починається пізніше. Уже навесні до ХПІ приїде група польських студентів за цією програмою. Впевнені, що це довгострокове стратегічне співробітництво, в якому зацікавлені обидва виші. Поетапно, від рівня нашого проекту подвійних дипломів перейдемо до більш широкої співпраці», — сказав координатор проекту з боку Варшавської Політехніки Дмитро Самойленко.

Проректор ХПІ Геннадій Хрипунов також розповів про подальші плани розвитку міжнародного співробітництва ХПІ з Польщею: «Ми подали спільний проект програми ERASMUS + для реалізації академічної мобільності студентами молодших курсів. Це можливість для наших студентів приїхати за обміном до Польщі, а польських — до ХПІ. Важливо відзначити, що наша співпраця в науковій сфері вже розвивається досить успішно — вчені двох університетів беруть участь у конференціях університетів-партнерів, публікують спільні наукові статті, готують запити на фінансування наукових проектів. Все це забезпечує тісні контакти між вченими двох країн».

В рамках візиту делегація Варшавської Політехніки відвідала також генеральне консульство республіки Польща в Харкові, де були узгоджені правові аспекти навчання студентів ХПІ в Польщі.

Довідка:

Візит представників Варшавської Політехніки до НТУ «ХПІ» відбувся з 19 по 21 вересня 2018 року.

З вересня 2018 р. в НТУ «ХПІ» стартувала магістерська програма, яка дозволить політехнікам отримати диплом ХПІ і WUT одночасно. Її учасниками можуть стати студенти, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра і вступають до магістратури на спеціальність «Енергетичне машинобудування» (спеціалізація «Двигуни внутрішнього згоряння»). Навчання у Варшаві для студентів ХПІ безкоштовне, основна умова — високий рівень володіння англійською мовою. Освітньо-наукова програма триватиме 1 рік 9 місяців (4 семестри), в рамках якої студенти пройдуть по два семестри навчання в кожному з університетів.

У травні 2018 року НТУ «ХПІ» підписав два договори з Варшавської Політехнікою (WUT): договір про співпрацю і договір про подвійні дипломи з магістерської програми (напрямок «Mechanical Engineering»).

Варшавська Політехніка (Politechnika Warszawska) — один з найбільших вишів Польщі та Центральної Європи, в якому працює понад 2 000 викладачів. Тут навчається приблизно 31 000 студентів, функціонують 18 факультетів, які охоплюють різноманітні галузі науки. Університет випускає приблизно 5 000 фахівців на рік. Випускники Варшавської Політехніки становлять найбільший відсоток серед польських менеджерів та директорів.