Бізнес-інкубатор в ХПІ: Новий виток

У Харкові відбувся ряд зустрічей, присвячених створенню бізнес-інкубатора на базі комп’ютерно-технологічного коледжу НТУ «ХПІ». Учасниками були ректори провідних вишів Харкова, представники бізнесу, Харківської облдержадміністрації (ХОДА), а також іноземні експерти. Вони знайомилися з екосистемою міста, стартап-проектами, розробками вчених університетів, серед яких — представники ХПІ.

Так, в п’ятницю, 23 листопада обговорення стартувало в університеті ХНУРЕ, де студенти презентували свої стартапи. Після, в ХНУ ім. Каразіна вчені вишу представили свої розробки в галузі фундаментальної та прикладної хімії, фізики, астрономії, молекулярної біології та інформаційної безпеки. Заходи пройшли за участю заступника голови ХОДА Анатолія Бабічева: «У нас є всі можливості для того, щоб залучати інвестиції в регіон. Ми пишаємося харківської наукою і освітою. Це наш бренд, наша візитна картка. У нас є багато наукових досягнень. І питання їх комерціалізації важливі. Тому облдержадміністрація зацікавлена ​​в створенні бізнес-інкубатора в регіоні. Ми, зі свого боку, готові сприяти вирішенню питань, які знаходяться в нашій компетенції», — сказав він.

У суботу, 24 листопада, переговори відбулися в НТУ «ХПІ». Ректор ХПІ Євген Сокол познайомив гостей зустрічі з інноваційною екосистемою вишу, а також показав простір для майбутнього бізнес-інкубатора. Вчені ХПІ Марина Ведь, Павло Щапов, Костянтин Коритченко, Антоніна Майзеліс і магістри вишу Руслан Бредун, Карина Білогубкіна представили інноваційні розробки в галузі біомедичної електроніки, хімічних технологій, матеріалознавства, електродвигунів і будівельних матеріалів.

В якості експертів проектів виступи: американський фінансист, представник венчурного фонду Ukraine Phoenix Venture Capital Fund Чарльз Уайтхед (Charles Whitehead), консультант USAID (США) Вільям Меркер (William Mercer), директор з досліджень і розробок, інформаційних технологій корпорації УПЕК Едуард Сімсон, директор інституту цифрових трансформацій (м. Київ) Надія Васильєва, директор інституту права, технологій та інновацій (ILTI) Ольга Сімсон, представники науково-дослідної частини ХПІ — Георгій Лісачук, Руслан Кривобок.

Нагадаємо, в червні 2018 року ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол і виконуюча обов’язки заступника голови правління Державної інноваційної компанії (ДІФКУ) Мінекономрозвитку Яна Підлісна підписали Меморандум про співпрацю. Основна мета Меморандуму — створення першого в Україні інноваційного бізнес-інкубатора.

За інформацією ХОДА, бізнес-інкубатор планується створити за підтримки USAID для супроводу технологічних стартапів від університетів та академічних установ.

Довідка:

Інкубатори — важливий інструмент інноваційної системи, завдяки якій наукові групи, автори нових розробок і технологій спільно з університетами, де і зароджуються ці розробки, створюють нові високотехнологічні компанії, в статутному капіталі яких, як правило, і розміщуються права на інтелектуальну власність.

Бізнес-інкубатор є надзвичайно важливим внеском для розвитку інноваційного бізнесу в Україні і створюється за допомогою менеджерів, радників, бізнесменів України, США та інших країн світу за міжнародними стандартами. Інкубатор спрямований на залучення інвестиційного капіталу і посилення конкурентної спроможності нових hitech-бізнес-проектів на рівні економічно високорозвинених країн.

Інкубатор буде доступний для вчених, викладачів, дослідників і студентів університетів, а також будь-яких стартап-груп. До вступу в інкубатор будуть допускатися проекти, пов’язані з широким спектром технологій — включаючи механічну, хімічну, електричну та космічну інженерію, фармакологію, медицину, інформаційні технології, штучний інтелект, блокчейн та інше. Відбір до вступу в інкубатор буде проводитися на конкурсній основі.

USAID (United States Agency for International Development) — центральний орган державного управління Сполучених Штатів Америки в галузі надання допомоги за кордоном. Відповідно до статуту, основні напрямки роботи Агентства включають в себе підтримку торгівлі, сільського господарства, економічного зростання, охорони здоров’я, екстрену гуманітарну допомогу, сприяння у запобіганні конфліктів і підтримку демократії.