У ХПІ пройшов майстер-клас для особливих дітей

27 лютого напередодні свята 8 Березня в НТУ «ХПІ» провели майстер-клас зі створення цікавих весняних виробів із вторинних матеріалів. Гостями заходу були діти з особливими потребами 12 вихованців 1-4 класів спеціальної школи-інтернату № 2 м.Харкова. Їх навчали рукоділлю студенти і викладачі ХПІ. Мета заходу подолання соціальних бар’єрів, просування толерантності та інклюзивного підходу в українському суспільстві, а також впровадження апсайклінга (вторинне використання старих речей для нового застосування) в широкі маси населення.

Майстер-клас проходив в коворкінгу Арсенал ідей Україна/Простір ідей: Science & Museums. Тут діти з інтернату разом зі студентами та викладачами кафедри хімічної техніки та промислової екології вишу створювали композиції весняних букетів. Як матеріали були використані гудзики, намистинки і бісер.

Захід відбувся в рамках проекту ХПІ і Британської ради в Україні «Інклюзія у співпраці». Організатори зазначають, що такі зустрічі сприяють не лише соціалізації особливих дітей, а й допомагають впроваджувати інклюзивний підхід в сферу освіти, просувати ідею толерантності в українському суспільстві, зокрема, серед студентів. Волонтерами для таких заходів ХПІ стають студенти, аспіранти, викладачі університету.

Нагадаємо, в грудні 2018 року студенти та викладачі ХПІ в рамках свого проекту «Інклюзія у співпраці» провели перший святковий майстер-клас зі створення цікавих новорічних виробів із вторинних матеріалів «Новорічний апсайклінг». А у вересні 2018 відвідали інтернати Харківської області, де висадили понад 150 фруктових кущів і дерев.

 

Довідка:

Проект «Інклюзія у співпраці» реалізується ГО «Об’єднання молодих вчених НТУ «ХПІ», Радою молодих вчених ХПІ, за фінансової підтримки Британської Ради в Україні та їх програми для молоді в галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку «Активні громадяни».

Унікальна програма проведення майстер-класів з апсайклінгу розроблена і реалізується доцентами кафедри хімічної техніки та промислової екології ХПІ Тетяною Тихомирової і Олексієм Шестопаловим.

Апсайклінг (upcycling) — вторинне використання старих речей для нового застосування; тобто предмет/матеріал, який вже використовували або якщо він втратив актуальність в застосуванні, може стати основою для створення нової речі. Апсайклінг — це турбота про екологію із застосуванням дизайну; щоб не викидати річ, забруднюючи екологію, можна знаходити їй нове застосування.

Центр Арсенал Ідей Україна/Простір ідей: Science & Museums створений за ініціативи молодих вчених Політеху за підтримки Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» в рамках Всеукраїнської соціальної програми Марини Порошенко «Інклюзівна освіта — рівень свідомості нації». Центр став першим в Україні постійно діючим інтерактивним майданчиком для творчості, дослідження і пізнання школярів і молоді, в тому числі з інвалідністю. Про відкриття інтерактивного майданчика в НТУ «ХПІ» — тут.

В Арсеналі Ідей Україна/Простір ідей: Science & Museums, який розташований в Електрокорпусі Політеху, проходить багато цікавих науково-популярних подій — «Канікули з Політехом», Наукові Суботи, фестивалі Науки та ін. За рік його роботи учасниками різних зустрічей стали понад 5000 дітей та молоді з різних регіонів України.

Facebook сторінка коворкінгу https://www.facebook.com/prostir.idei/