Увага, освітяни! Триває реєстрація на міжнародну конференцію зі STEM

2-6 вересня 2019 року в НТУ «ХПІ» відбудеться XVI щорічна міжнародна конференція з практичної науки «HSCI`2019» (Hands-on Science). Вона вперше буде проходити в Україні, а хедлайнерами стануть фахівці в галузі STEM-освіти світового рівня. Тема 2019 року — «Інноваційна освіта в науці та техніці», яка охопить такі напрями, як фізика, хімія, географія, біологія, геологія, екологія, астрофізика, математика, робототехніка, соціологія, психологія, та інші. Мета — обмін новими педагогічними технологіями, досвідом в сфері популяризації інженерних та природничих наук. Стати слухачем конференції можуть вчителі, педагоги, методисти, популяризатори науки, а також всі охочі. За підсумками HSCI`2019 всі отримають сертифікати про участь (30 годин підвищення кваліфікації). Реєстрація до 30 серпня за посиланням.

У програмі конференції:

  • усні або стендові презентації;
  • семінари та групові дискусії;
  • демонстраційні сесії Hands-on експериментів;
  • майстер-класи.

«HSCI`2019: Інноваційна освіта в науці та техніці» дозволить ознайомитися з новітніми світовими програмами у сфері STEM-освіти. Серед них — American Association of Physics Teachers (USA), Hands-on Science Network (Portugal with Worldwide Intervention), а також сучасні методичні напрацювання Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Хедлайнерами HSCI`2019 будуть 25 популяризаторів науки і STEM-освіти з усього світу, серед основних — Почесний президент Американської асоціації вчителів фізики Крістофер Чіаверіна (США), доцент кафедри фізики НТУ «ХПІ» Ксенія Мінакова (Україна), Деніз Балмер (University College London, Велика Британія), Вілліан Стебникі (директор школи «Taller De Ciencia», Уругвай), Норіхіро Сугімото (Ada College of Education, Гана), Дана Мандікова і Зденек Дрозд (Charles University, Чеська Республіка), Хідеакі Ямагучі (Meijo University, Японія), президент спільноти Hands-on Science Network Мануель Філіп Коста (University of Minho, Португалія).

Відзначимо, що у всіх учасників буде необмежений доступ до усіх секцій конференції, кава-брейків, культурної програми, а за підсумками HSCI`2019 — отримання сертифіката про участь. Вчителі отримають сертифікат про підвищення кваліфікації від КЗ Вищої освіти «Дніпровська Академія Неперервної Освіти» Дніпропетровської обласної ради.

Більше про конференцію можна дізнатися на сайті, а також в Facebook.

Нагадаємо, XV Міжнародна конференція «Hands-on Science» (HSCI`2018) проходила в Іспанії з 16 по 20 липня. У ній взяла участь доцент кафедри фізики НТУ «ХПІ» Ксенія Мінакова, яка презентувала проекти НТУ «ХПІ» в сфері популяризації природничих і технічних наук серед молоді.

Довідка:

Щорічна конференція HSCI була заснована в 2004 році навчальним співтовариством Hands-on Science Network, до якого входять освітяни, методисти, науковці різних країн. За час свого існування вона проходила в Словенії, Греції, Португалії, Бразилії, Індії, Туреччині, Словаччині, Чехії, Іспанії.

 

Навчальне співтовариство «Hands-on Science Network» (HSCI) працює над розвитком наукової освіти і наукової грамотності в суспільстві. HSCI охоплює широке коло учасників-вчителів — від дошкільної до «дорослої» освіти, а також керівників і методистів, академіків і дослідників практично з усіх галузей науки з різних країн світу. У відкритій, толерантній, дружній атмосфері учасники об’єднують досвід, зусилля для поліпшення і узагальнення наукової освіти. Розуміючи важливість науки, діяльність мережі спрямована на сталий розвиток суспільства, заохочення використання інноваційних практичних експериментальних підходів до науки, технологій, середовища викладання і навчання в школі.

НТУ «ХПІ» активно підтримує і проводить заходи, засновані на підходах STEM-освіти (англ. Science, Technology, Engineering and Mathematics) та спрямованих на популяризацію природничих, інженерних і технологічних наук серед дітей та молоді.

З вересня 2017 року в ХПІ діє інтерактивний простір Арсенал ідей Україна/ Простір ідей: Science & Museums, який адаптований для людей з особливим потребами. Тут вчені ХПІ і запрошені закордонні експерти регулярно проводять майстер-класи, воркшопи, інтерактивні лекції та розвиваючі ігри для дітей і молоді, в тому числі, в сфері популяризації STEM-освіти (STEMCamp School, Канікули з Політехом, Суботи з Політех, Дні науки, Міжнародний день світла та інші).