Студенти ХПІ поборються за грант від CIG R & D LAB

24 червня 2021 року (четвер) в НТУ «ХПІ» відбудеться фінал четвертого сезону освітньо-стипендіальної програми CIG R & D LAB від Chernovetskyi Investment Group (CIG). П’ять команд Політеху представлять експертному журі свої стартапи, над якими вони працювали протягом року. Серед них: розробка флуоресцентних фарб для малювання на воді, генератор озону для захисту від коронавірусу, енергоприймач для бездротової передачі енергії на відстані, оптимізація ідентифікації вантажу на складі, тонкоплівковий термоелектричний генератор на поверхні тканини. За підсумками презентацій, буде визначено переможця, який отримає інвестиції для подальшого розвитку своєї ідеї. Захист проектів проходитеме офлайн і онлайн (з використанням програми Zoom). Пряма трансляція конкурсу — на сторінці CIG R & D LAB в Facebook.

Початок заходу — 10:00. Місце проведення — Науково-технічна бібліотека, 63 аудиторія (м.Харків, вул. Кирпичова, 2 НТУ «ХПІ»).

Склад експертної комісії — представники НТУ «ХПІ» та компанії Chernovetskyi Investment Group (CIG).

Під час фінальних пітчів студенти продемонструють короткі презентаційні відео своїх проектів, розкажуть про розробки та відповідатимуть на питання членів комісії.

Стартапи політехніків-фіналістів:

FloatyColor (Розробка флуоресцентних фарб для малювання на воді).

Автори: студенти Навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії ХПІ кафедри органічного синтезу і нанотехнологій Віталій Бондарєв і Влада Васильєва. Науковий керівник — доцент кафедри органічного синтезу і нанотехнологій Віталій Дістанов.

Opty team (Генератор озону для знезараження поверхонь і об’єктів від коронавірусной інфекції COVID 19).

Автори: студент Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки ХПІ кафедри промислової та біомедичної електроніки Роман Переходько, аспірантка кафедри хімічної техніки та промислової екології Оксана Гетта. Керівник проекту — старший викладач кафедри промислової та біомедичної електроніки Микола Махонін.

WELight (Проект енергоприймача для реалізації бездротової передачі енергії на великі відстані через вікно, стіну, підлогу, шафу, килими та інші перешкоди).

Автори: студенти Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки ХПІ кафедри промислової та біомедичної електроніки Олексій Пилипенко та Тетяна Коритченко. Науковий керівник — інженер-дослідник кафедри фізичного виховання Віталій Галиця.

WearTEG (Тонкоплівковий термоелектричний генератор на поверхні тканини для живлення біосенсорів із використанням різниці температур людського тіла та навколишнього середовища).

Автори: студент та аспірант Навчально-наукового інженерно-фізичного інституту ХПІ кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики Владислав Чорний і Дмитро Жадан. Науковий керівник —доцент кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики Наталія Клочко.

Оптимізація ідентифікації вантажу на складі (за допомогою RFID-технології).

Автори: студент Навчально-наукового інституту механічної інженерії і транспорту ХПІ Володимир Алексєєв, доценти кафедри підйомно-транспортних машин і обладнання  Іван Варченко і Всеволод Стрижак. Науковий керівник — завідувач кафедри підйомно-транспортних машин і обладнання Валентин Коваленко.

Куратор освітньо-стипендіальної програми CIG R & D LAB в ХПІ — заступник завідувача Науково-дослідної частини НТУ «ХПІ» Руслан Кривобок; тел .: 099-620-15-78.

 

Довідка:

Проект CIG R&D Lab реалізується в рамках меморандуму між НТУ «ХПІ» та CIG, який було підписано в серпні 2018 року.

Влітку 2019 року в НТУ «ХПІ» відбувся фінал першого сезону освітньо-стипендіальної програми CIG R&D LAB від Chernovetskyi Investment Group. За підсумками, комісія визначила дві кращі роботи — «Інноваційний проект: розробка технології виробництва люмінесцентної тротуарної плитки» і «Реконструкція та модернізація теплоенергетичного сектора Харкова». Команди-розробники отримали від CIG інвестиції для подальшого розвитку проектів. Перша команда — 400 тис. грн., друга — 100 тис. грн.

У фіналі другого сезону освітньо-стипендіальної програми CIG в 2020 році було відібрано два кращих стартапи: чат-бот психолог зі штучним інтелектом «Elomia» і проект «Space Ceramic» — технологія виробництва елітної лицьової цегли і керамічної черепиці з декоративним металевим покриттям. Кожна з команд-переможців отримала від CIG інвестиції в розмірі 250 тис. гривень на подальший розвиток своїх стартапів.

Chernovetskyi Investment Group (CIG) — одна з найбільших інвестиційних компаній на ринку Східної Європи, яка була заснована в 2013 році. Детальніше: https://cig.vc/