Це був дуже цікавий досвід! Микита Міщенко — про програму подвійних дипломів між Варшавською Політехнікою та НТУ «ХПІ»

Студенти харківського Політеху можуть отримати подвійний диплом про освіту, пройшовши навчання не лише в українському, а й польському виші. Такий шанс дає спільна магістерська програма з машинобудівного напряму (Mechanical Engineering), яка реалізується між НТУ «ХПІ» та Варшавською Політехнікою (WUT). Її учасники здобувають не лише актуальні знання, величезний практичний досвід, а й проходять стажування на польських підприємствах. Про свій досвід навчання в Польщі розповів випускник цієї програми, аспірант кафедри двигунів внутрішнього згоряння НТУ «ХПІ» Микита Міщенко.

«Перший семестр навчання проходив у ХПІ, а склавши сесію, наша група харківського Політеху з 14 осіб зробила візи та вирушила до Варшавської Політехніки. Навчання там тривало два семестри, крім того ми проходили переддипломну практику в польській компанії. Після цього ми повернулися до України, де довчилися останній семестр та захистили диплом у ХПІ, а в осінньому семестрі того ж року — у Варшавській Політехніці», — розповів випускник програми, аспірант НТУ «ХПІ» Микита Міщенко.

За його словами, у Польщі основний акцент у навчанні робився на здобуття практичних навичок: «Ми отримували однаково хорошу теоретичну базу як у ХПІ, так й у WUT, після чого підсумовували ці знання і застосовували на практиці. Що стосується лабораторних робіт, то вони проходили на дуже високому рівні: нас допускали до сучасних лабораторій, техніки, ми брали участь у дослідженнях. Це був дуже цікавий досвід!».

Для того, щоб завершити навчання в Польщі, треба було захистити диплом і скласти дипломний іспит — відповісти на 60 запитань з основних тем навчання. Студент ХПІ Микита Міщенко підкреслив, що важливою умовою для участі в програмі подвійних дипломів є рівень знання англійської мови, оскільки навчання і захист диплома у Польщі відбувається саме англійською. Зокрема, сам студент перед вступом до магістратури «підтягував» з репетитором англійську до такого рівня, щоб вільно сприймати лекційний матеріал і спілкуватися з викладачами. Крім того, у Варшавському виші харківські політехніки мали можливість здобути базові знання польської мови.

Отримавши подвійний диплом Харківського Політеху і WUT, Микита Міщенко вступив до аспірантури ХПІ — на кафедру двигунів внутрішнього згоряння. Він розповів, що на цьому співпраця між вишами не закінчується. Сьогодні разом зі своїм науковим керівником — проректором з науки ХПІ Андрієм Марченком — він працює над реалізацією пілотного проекту подвійної аспірантури.

«Хочу висловити подяку співробітникам ХПІ та нашим польським колегам за спільну, злагоджену роботу і привітати з першими результатами. Приємно усвідомлювати, що рівень наших студентів, які беруть участь у програмі, досить високий для того, щоб гідно представляти ХПІ у провідному університеті Польщі. Тому кафедра двигунів внутрішнього згоряння запрошує політехніків приєднатися до магістерської програми подвійного диплому Mechanical Engineering цього навчального року та отримати найсучасніші знання в галузі машинобудування!» — зазначив завідувач кафедри ДВЗ НТУ «ХПІ», координатор програми Mechanical Engineering між кафедрою ДВЗ і факультетом автомобілів і машин робочих WUT, професор Володимир Пильов.

«Неймовірно приємно бачити результати захисту магістерських дипломів студентами спільної магістерської програми Mechanical Engineering між українським і польським університетом! Те, що колись народжувалося у наших з польськими колегами мріях, стало реальністю. Студенти першого набору отримали дипломи магістрів, що є важливою віхою у функціонуванні програми подвійних дипломів», — зазначив доцент кафедри ДВЗ, координатор співпраці між НТУ «ХПІ» та WUT Денис Мешков.

Довідка:

Магістерська програма подвійних дипломів за напрямом Mechanical Engineering діє на кафедрі двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) НТУ «ХПІ» в рамках договору між Харківським Політехом і WUT, який було підписано в 2018 році.

Тривалість освітньо-наукової програми подвійних дипломів Mechanical Engineering — 1 рік 9 місяців (4 семестри), в рамках якої студенти навчаються по два семестри в НТУ «ХПІ» та Варшавській Політехніці, а також проходять практику на виробництві в Польщі. Після закінчення навчання, випускники отримають дипломи двох університетів. Освіта в Польщі для учасників проекту — безкоштовна, основна умова — високий рівень володіння англійською мовою.

Взяти участь у програмі можуть студенти-бакалаври, які вступають до ХПІ на спеціальність «Енергетичне машинобудування» (спеціалізація «Двигуни внутрішнього згоряння»). Вони повинні скласти іспити з англійської мови та за фахом.

Контакти: НТУ «ХПІ», Лабораторний корпус, 2-й поверх, кафедра двигунів внутрішнього згоряння.

Тел. +38 (050) 954-59-37; +38 (098) 283-14-53, +38 (057) -707-65-49,

E-mail: daz@kpi.edu.ua, Fb: https://www.facebook.com/KafDVS

Варшавська Політехніка — один з найбільших вишів Польщі та Центральної Європи. Тут навчається приблизно 31 000 студентів, функціонують 18 факультетів, що охоплюють різні наукові галузі. Виш випускає приблизно 5000 фахівців на рік. Випускники Варшавської Політехніки становлять найбільший відсоток серед польських менеджерів і директорів.