Науковці ХПІ провели майстер-класи на всеукраїнській STEM-школі – 2023

Команда науковців ХПІ стала спікерами літньої дистанційної сесії «STEM-школа – 2023». НТУ «ХПІ» представляли досвідчені експерти в галузі STEM-освіти: доценти Сергій Петров, Ксенія Мінакова, та Дмитро Данильченко, які провели майстер-класи «Kahoot – навчайся граючи!». STEM-школа об’єднала 2400 педагогів з усіх куточків України. Понад тридцять спікерів поділилися своїми ідеями, досвідом та практичними кейсами методичних матеріалів. Організаторами заходу виступили Інститут модернізації змісту освіти спільно з НТУ «ХПІ» та видавництвом «Видавничий дім «Освіта».  

У рамках Всеукраїнської STEM-школи науковці Харківського Політеху організували майстерню «Kahoot – навчайся граючи!», метою якої було підвищення кваліфікації педагогів у сфері STEM-освіти. Її спікерами були: доцент кафедри органічного синтезу та фармацевтичних технологій Навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії Сергій Петров, доцентка кафедри фізики Навчально-наукового інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики, популяризаторка STEM-освіти в Україні Ксенія Мінакова та доцент кафедри передачі електричної енергії Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки Дмитро Данильченко Вони поділилися ідеями, досвідом та практичними кейсами з актуальних питань розвитку STEM-освіти в Україні, а також hard skills та використання цифрових ресурсів для організації практикоорієнтованого STEM-навчання.

Так, у першому модулі сесії її учасники отримали теоретичні знання про цифрові інструменти для організації STEM-освіти; дізналися про можливості платформи Kahoot, її використання для створення інтерактивних завдань та вікторин, а також інтегрування у навчальний процес.

У другому модулі під керівництвом спікерів харківського Політеху учасники здобули практичні поради та рекомендації щодо створення ефективних інтерактивних завдань для активізації навчального процесу та розвитку критичного мислення учнів, і отримали  «домашнє» завдання розробити власні Kahoot-вікторини з їх профільних предметів. У виконанні цього  завдання взяли участь понад 100 вчителів, які розробили власні кахути з  дисциплін, які вони викладають у школі. Авторам семи найкращих Kahoot-вікторин дісталися заохочувальні призи від НТУ «ХПІ».  Усі, хто виконав додаткове завдання від команди Харківського Політеху, також отримали додаткові сертифікати на три академічні години  від НТУ «ХПІ».

«STEM-освіта – один із пріоритетних напрямів розвитку української освіти. Для педагогів літня STEM-школа стала унікальною можливістю ознайомитись із сучасними тенденціями у галузі STEM-освіти та здобути практичні навички у використанні цифрових інструментів для організації практикоорієнтованого STEM-навчання», – сказав у своєму виступі директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.

Учасники літньої STEM-школи відзначили актуальність та практичність отриманої інформації, високий рівень проведення майстерень. «Я отримала багато корисної інформації та практичних навичок! Особливо мені сподобалося завдання з розробки Kahoot-вікторини, організованої спікерами харківського Політеху. Це цікавий та ефективний спосіб зацікавити учнів та зробити навчання захоплюючим», – поділилася своїм враженням про літню дистанційну сесію вчителька біології Марина Грикун із міста Бровари Київської області.

 

Довідка:

 Літня STEM-школа – один із проектів, що реалізуються у рамках Стратегії розвитку STEM-освіти в Україні на 2021-2030 роки. Школа спрямована на підвищення кваліфікації педагогів, розвиток STEM-освіти в Україні та підготовку учнів до успішної реалізації себе у сучасному світі.  Дистанційна сесія «STEM-школа – 2023» відбулася 15-22 серпня. Її організували: Інститут модернізації змісту освіти, Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та «Видавничий дім «Освіта». У програмі сесії були представлені матеріали з актуальних питань STEM-освіти для педагогів. Серед них – науково-методичні основи розвитку STEM-освіти в умовах запровадження нової української школи; цифрові ресурси для STEM-навчання; партнерська взаємодія для кращого результату розвитку освітнього STEM-середовища.

 Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» – наука, технологія, інженерія та математика. Ці напрями є основою цієї методики освіти. При цьому ці дисципліни вивчаються не окремо, як зазвичай, а в комплексі. Велике значення має практичне застосування здобутих знань. Дитина не просто знайомиться з новими напрямами розвитку точних наук та інженерії, а навчається реалізовувати вивчене на практиці.