ХПІ — у десятці найкращих ЗВО України за активністю в інтернеті: Webometrics Ranking of World Universities

НТУ «ХПІ» посів восьму сходинку серед українських університетів у міжнародному рейтингу Webometrics Ranking of World Universities, який оцінює активність університетів в інтернеті. Новий список опубліковано на сайті організаторів. Для його складання враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту закладу освіти, зовнішні посилання на нього, цитування сайту, кількість завантажених на веб-сторінку файлів та інші показники. Загалом у рейтингу — понад 32 тисячі закладів освіти з усього світу, з них три сотні українських.

До ТОП-10 університетів України за версією Webometrics увійшли: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»; Сумський державний університет; Національний Університет біоресурсів та природокористування України; Національний авіаційний університет; Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка; Харківський національний університет радіоелектроніки; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»; Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна; Національний університет «Львівська політехніка».

Ознайомитись з повним рейтингом можна за посиланням.

Webometrics Ranking of World Universities — один із рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності вишів в інтернеті. Його складають з 2004 року та публікують двічі на рік (у січні та липні). Розробкою рейтингу займається Лабораторія кіберметрики (Cybermetrics Lab) Національної дослідницької ради Іспанії (Spanish National Research Council, CSIC), яка діє при Міністерстві науки та освіти Іспанії.

Серед критеріїв рейтингу Webometrics – три показники: видимість (Visibility) – 50% – кількість зовнішніх джерел, що містять зворотні посилання на веб-сторінки установи; відкритість (Openness) — 10% — кількість цитувань найкращих вчених вишу за даними джерела Google Scholar Citations; якість (Excellence) — 40% — кількість статей дослідників установи за п’ятирічний період, що входять до найбільш цитованих за розрахунками бази Scimago. Показник «Присутність» (Presence), який оцінював розмір (кількість сторінок) основного веб-домену установи, включаючи всі піддомени, скасовано.

Рейтинг не оцінює сайти вишів за популярністю чи зручністю використання — за допомогою вебометричних індикаторів аналізуються всі напрями діяльності вишу: науковий, навчальний, культурний, соціальний, спортивний та інші. Він також враховує рівень запровадження в університеті політики відкритого доступу до результатів наукових досліджень, навчальних матеріалів, нормативної бази тощо.

Останню версію рейтингу було опубліковано у липні 2023 року.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» — один із провідних та найбільших технічних ЗВО України, заснований у 1885 році. Сьогодні НТУ «ХПІ» — це 10 навчально-наукових інститутів, 103 кафедри, де навчаються понад 15 тисяч студентів. Харківський Політех — у топ-5 університетів України, входить до міжнародних рейтингів: QS World University Rankings-2023, де утримує титул найкращого технічного університету України (2-е місце серед українських вишів, позиція 651-700), THE World University Rankings. У 2010 році НТУ «ХПІ» набув статусу дослідницького національного університету. У 2022 році унікальна програма підготовки IT-фахівців Innovation Campus НТУ «ХПІ» удостоєна світового «срібла» в галузі освіти.