Стартап ХПІ з діагностики серця— у трійці найкращих Hardware Engineering Hackathon

Стартап-команда HealthHelper  Харківського Політеху виборола «бронзу» за результатами фінального пітчу першого в Україні Hardware Engineering Hackathon (Хакатона з апаратної інженерії). Він відбувся у межах курсу «Технологічне лідерство у хардверних стартапах» від програми YEP.   Харківські політехніки презентували експертному журі прототип свого пристрою  безконтактної діагностики серцево-судинних захворювань «HealthHelper», та за підсумками пітчів посіли 3-є місце. Загалом у події взяли участь вісім проєктів, які представили  п’ять провідних українських технічних університетів.

Фінальному пітчингу передувало навчання: семестр теоретичних напрацювань і дві доби інтенсивної роботи у VD MAIS та невеличкій майстерні  Платформи Острів у межах курсу «Технологічне лідерство у хардверних стартапах». Менторську підтримку учасникам надавали експерти YEP, Платформи Острів, SmartZavod, INPUT SOFT, knopka, Сontract Electronics Ukraine та інших організацій і стартапів.

До команди Health Helper увійшли представники кафедри підприємництва, торгівлі і логістики НТУ «ХПІ»: аспірант Павло Самус — головний оперативний директор (COO), доцент Ігор Соснов — головний менеджер та технічний директор (Chief Management and CTO), професор Олена Сергієнко — голова компанії/фінансовий директор (CEO/CFO).

За підсумками презентацій учасники курсу посіли такі місця:

  • I місце — Faults Detection із Центральноукраїнського національного технічного університету — розробили пристрій, що дозволяє виявити місце пошкодження електричної мережі та вказує відстань до пошкодження.
  • ІІ місце — DeMinEye, Донецький національний технічний університет — компактний модуль металодетектора для різних платформ.
  • ІІІ місце — HealthHelper, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» — пристрій для ранньої діагностики серцево-судинних захворювань
  • ІІІ місце — Bottle for 3-D print, Запорізька політехніка — виготовлення нитки для 3D-друку з пластикових пляшок.
  • PillMate, Житомирська політехніка — пристрій для видачі медичних препаратів з дистанційним керуванням.
  • 1eam, Запорізька політехніка — спеціальна камера для швидкої поклейки захисного скла.
  • Demetra Navigation+, Донецький національний технічний університет — навігаційна система для оптимізації роботи фермера.
  • AIDreamers, Житомирська політехніка — автономний мобільний медбот з контрольно-вимірювальною системою.

Переможці отримали подарунки від технологічного партнера хакатону—компанії VD MAIS. А команда Faults Detection, яка посіла перше місце, долучиться до української делегації та візьме участь в одній з європейських конференцій.

Подивитися всі пітчі учасників можна за посиланням:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLeXeV0w2oJknzjm_qzs1ANvmm0n8fhIAB

 

 

health helper yep

 

 

Довідка:

Стартап Health Helper ХПІ — безконтактна методологія вимірювання швидкості крові та артеріального тиску з метою раннього виявлення серцево-судинних захворювань. Проєкт представляє інноваційний пристрій, який забезпечує лікарям легкий та доступний спосіб діагностики хвороб серцево-судинної системи, надаючи точну медичну інформацію. Ця технологія вимірювання кровотоку та кров’яного тиску дозволяє стежити за своїм здоров’ям, розрахувати показники для ранньої діагностики захворювання. Пристрій доступний і компактний, здійснює швидке обстеження. Отриманих результатів достатньо для ранньої діагностики кров’яного тиску, стану судин, здоров’я серця, виявлення дефектів та тромбів. Прилад може бути використаний як у медичних закладах, так і в домашніх умовах.

Курс «Технологічне лідерство у хардверних стартапах» втілюється в межах ініціативи YEP «Підприємницький університет», що реалізується спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес, Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Українським фондом стартапів, Genesis за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Фінальний пітчинг відбувся 30 липня 2023 року.

Hardware-стартап — команда, яка розробляє високотехнологічний електронний пристрій/прилад — реальний фізичний об’єкт. Він протиставляється програмному продукту, який пропонує програмне забезпечення.

YEP — екосистема інноваційного підприємництва: інкубаційна та акселераційна програма, менторство та гранти для стартапів на ранній стадії. З 2016 року команда «прокачала» 500+ стартапів, а також розвиває підприємницьку освіту в 95 університетах по всій країні.