Випускник ХПІ — герой The Guardian

Випускник економічного факультету НТУ «ХПІ» 41-річний бізнесмен Сергій Івін став героєм статті авторитетного британського видання «The Guardian». Попри війну в Україні, ракетні обстріли Харкова та його підприємства, брак робочих рук, Сергієві вдалося зберегти свій бізнес з виробництва ремісничих інструментів — компанію Fadir Tools. Стаття називається: «Колись війна закінчиться. А світові потрібні інструменти: чому український інструментальник продовжує працювати». Її автори: Джеймі Вілсон та Нік Гопкінс.

Автори статті в The Guardian пишуть, що, коли в лютому 2022 року росіяни вторглися в Україну, Сергій Івін закрив свій завод, взяв помпову рушницю і попрямував до головної адміністративної будівлі, щоб допомогти захистити Харків. Незабаром підприємець став військовим, пішовши служити до ЗСУ, проте вже за три місяці після початку війни, Сергій вирішив реанімувати бізнес, віддавши керування ним своєму майстру. Кузня Івіна знову почала виготовляти сокири, різьбярські ножі та інші інструменти для роботи з деревом.

 

 

Співробітники фабрики розповідають, що, повернувшись до кузні у травні 2022-го, вони виявили зруйновані майстерні: російська ракета впала в одну з господарських будівель, ударна хвиля знищила дах головного офісу. Після усунення пошкоджень співробітники Сергія Івіна взялися за виконання довоєнних замовлень, а їх було шістсот. Через значне скорочення робочої сили через війну (багато пішли на фронт, є загиблі) їм знадобилося чимало часу, щоб завершити роботу. Однак, за словами Сергія, реакція клієнтів, більшість із яких перебувають у США та Західній Європі, була позитивною: «Вони були раді дочекатися доставки своїх інструментів через солідарність з Україною, деякі надсилали ще гроші на допомогу армії». Сергій Івін каже, що багато замовників не дуже довіряють бізнесу в Україні, бо думають, що війна повсюди. Однак у Харкові, на відміну від перших днів повномасштабного вторгнення, здебільшого тихо. Тому робота просувається, замовлення отримують через інтернет-магазин, а метал, який раніше постачався з росії, зараз закуповується в Туреччині та Європі.

Сьогодні Fadir Tools долає великі труднощі, але продовжує працювати. Співробітники Івіна пройшли через фронт, окупацію, смерті близьких… Повномасштабне вторгнення принесло великі втрати для всієї команди підприємства, але воно не зупинило Сергія та його працівників, які займаються виготовленням ремісничих інструментів на фабриці й боряться за перемогу на передовій.

«Ми виплачуємо зарплати і сплачуємо податки, і дуже важливо, щоб ми продовжували працювати, — каже Сергій Івін. — Колись війна закінчиться. Ми хочемо зберегти це місце і цей бізнес, ми хочемо зберегти команду, тому що людям треба щось їсти і вони хочуть мати майбутнє. А решті світу потрібні інструменти».

Довідка:

Ґардіан (англ. The Guardian — англ. Вартовий) — британська газета, що належить Guardian Media Group. Виходить у Лондоні і Манчестері. Вважається однією з найкращих газет Великої Британії. Була заснована в 1821 році під назвою «Манчестер Ґардіан» (англ. The Manchester Guardian) і стала щоденною газетою в 1855 році. У 1959 році слово «Манчестер» з назви прибрали, оскільки газета стала загальнонаціональним щоденником із міжнародною репутацією. Газета дотримується ліво-центристської орієнтації, має попит серед ліберальних читацьких кіл Великої Британії і велику читацьку аудиторію по всьому світові.